Youtube Slayt Video Oluşturma Hakkında Bilgiler

0
3
Okuma

youtube-etiketYoutube Slayt Video Oluşturma Hakkında Bilgiler

Büyük bir kitleye ulaşmak için kullanılmakta olan Youtube, video yüklemenin yanı sıra fotoğraflardan video oluşturma konusunda da başarılı bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde dilediğiniz fotoğraflardan slayt halinde videolar oluşturabilir ve büyük bir kitleye ulaşmasını izleyebilirsiniz.

Youtube Slayt Video Nasıl Oluşturulur?

Youtube slayt video hazırlamak için Youtube’a Google hesabınızla giriş yapın. Video yüklemek için bir hesabınızın bulunması şarttır. Ardından sağ üst köşede yer almakta olan video yükleme bölümünü seçin. Sağ bölümde video oluşturun menüsü bulunmakta. Bu menünün altında bulunan fotoğraf slayt gösterisi bölümü seçin. Bu bölümde karşınıza önceden yüklemiş olduğunuz fotoğrafları seçme ya da yeni fotoğraf seçme bölümü gelecektir. Eğer işlemi ilk kez gerçekleştiriyor iseniz; herhangi bir yüklü fotoğrafınız bulunmayacaktır. Fotoğraf yükle kısmından bilgisayarınızda yer alan istediğiniz fotoğrafları seçtikten sonra yükle butonuna tıklayın. Karşınıza zaman aralıkları ve slaytınızda çalmasını istediğiniz şarkıyı seçeceğiniz bölüm geçektir. Seçiminizi yaptıktan sonra ilerle deyin. Bundan sonraki aşamalar, yüklediğiniz slaytta yer alacak bilgilerdir. Dilediğiniz isim, etiket ve açıklamaları girebilirsiniz. Son olarak yayınla diyerek, slaytınızın Youtube üzerinde video olarak görünmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Slaytlarında Telif Sorunu

Kimi zaman kişiler internetten derledikleri fotoğraflar ile video hazırlamaktadır. Bu gibi durumlarda, fotoğrafların telif hakkı bulunabileceğinden ötürü uyarı verilerek videonuz silinmektedir. Eğer Google fotoğraflarından video hazırlayacaksanız da mutlaka üzerinde ufak tefek değişiklikler yapmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here