WordPress WordFence Eklentisi

0
3
Okuma

WordPress WordFence Eklentisi

WordPress günümüzde en çok kullanılan blog yazılımıdır. Bunun sebebi gayet kullanışlı, güvenilir ve açık kaynaklı olmasıdır. Herkes tarafından kullanılan bir sistem aynı zamanda herkes tarafından uğraşılan bir sistem olarak da düşünebiliriz.

Herkes tarafından açık aranan bir sistem tarafından güvenlik önlemi almak da web site sahipleri tarafından kaçınılmaz oluyor. Her ne kadar çeşitli korunma yöntemleri alınsa da kimi zaman sitenize zarar vermek isteyen hackerlara engel olamıyorsunuz.

Web site sahiplerinin çoğu bunu biliyor olsa da yine de ufak çapta da olsa güvenli hissetmek adına önemli olduğu için bunu uygulamakta yarar var.

Bunun için WordFence eklentisi gayet güzel bir eklenti.

Bu eklentinin yapabildikleri ; Spyware, Virüs, Hack girişimlerine karşı koruyor. Ayrıca Zararlı içerik filtrelemesi ve Anlık Trafik Değerleri gibi kritik veri ve bilgileri önünüze getiren oldukça başarılı bir eklenti. WordPress orjinal sitesinden indirdikten sonra normal eklenti kurar gibi kurabilirsiniz.

Sonrasında Options sekmesinden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz.

Dipnot: Her ne kadar bunları yapsanız da sunucunuzda bulanan sitelerden sizin sitenize de ulaşılabilir olduğunu unutmamakta fayda var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here