Windows 10 İçin Tanıtım Yapıldı

0
3
Okuma

windows10-tanitimi21 Ocak 2015’te dünya devlerinden biri olan Microsoft, yeni ürünü olan Windows 10 işletim sisteminin tanıtımını yapmıştı. Yapılan tanıtımda kullanıcıların ve geliştiricilerin yardımı ile yeni işletim sisteminin gelişmiş bir halde kullanıcıların beğenisine sunulacağı belirtilmişti. Ve işte o beklenen güne adım adım yaklaşılma zamanı geldi.
Windows 10 diğer sürümlere göre daha kişiselleştirilebilir olarak kullanıcıların hizmetine sunulacak. Günümüzde hala Windows xp kullanıcılarının olduğunu hesaba katarsak Windows 10 işletim sistemine geçişin biraz zaman alacağı düşünülüyor fakat buna rağmen kullanıcıların yarısı Windows 7 işletim sistemini kullanıyor.
Ücretsiz sürüm yükseltebilme şansı doğacak
Yapılan açıklamalara göre Windows 7, 8, 8.1 veya Windows Phone 8.1 kullanıcıları ücretsiz olarak işletim sistemlerini Windows 10 sürümüne yükseltebilecekler. Windows kullanıcıların karşısına eğitilebilir bir cortana ile çıkacak yani farklı sesler ayırt edilebilecek ve cevaplar konuşan kişiye göre verilecek. Cortanadan en sevdiğiniz parçayı çalmasını istemek için sadece benim favori şarkımı çalabilir misin? Demeniz yetecek. Cortana yardımı ile Windows 10 yüklü telefonunuz ile Windows 10 işletim sistemine sahip bilgisayar üzerinden kullanıcılar SMS görebilecek ve buna ek olarak arama işlemi de yapılabilecek.
Aynı anda senkronize özelliği

Windows 10 ile tek işletim sistemi üzerinde farklı cihazlarda aynı anda işlemler senkronize bir şekilde yapılabilecek. Bulut üzerine depolanan şarkılar Windows 10 sisteminde kullanıcılar tarafından farklı cihazlarda dinlenilebilecek. Windows 10 işletim sisteminin final sürümünün ne zaman çıkacağı açıklanmasa da Windows İnsider üzerinde Windows 10’un ilk sürümüne ulaşılabilecek.
Windows 10 işletim sisteminde oyuncuları sevindirecek gelişmelerde olacak. Xbox One sahibi kişiler televizyon karşısında olmadan gamepad ile Xbox One içerisindeki oyunlarını bilgisayar ortamında oynayabilecekler. Windows 10 işletim sisteminin başlat menüsünde geliştirilmiş olarak kullanıcılara sunulacak, başlat menüsü Windows’un önceki işletim sistemleri olan Windows 7 ve 8 ‘in izlerini taşıyacak. Windows 10 işletim sistemi ile Microsoft kullanıcılarına birçok yenilikler sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here