Whatsapp’a Bombaa Özellik Geliyor

0
15
Okuma

Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan yazışma aplikasyonu olan Whatsapp kullanıcılara pek çok kolaylık sağlasa da onları zor durumda da bırakabiliyor. Bu zor durumlardan biri de atılan yanlış herhangi bir mesajın geri alınamıyor olması. Çok yaygın kullanılan bir uygulama olması sebebiyle gün içinde birçok kişi yanlış kişiye mesaj atabiliyor ya da istemediği bir şeyi yazıp gönderebiliyor. Bu duruma ise Whatsapp, getireceği yeni özellik ile çözüm bulacak.

Whatsapp önümüzdeki günlerde kullanıma açacağı özellik ile atılan mesajı silmeye imkan tanıyacak. Daha önce pek çok kez bu konuda haberler çıkmış fakat bu özellik hayata geçirilmemişti. Bu sefer ise Whatsapp Beta sürümüyle bu özelliği denemeye başladı. Bir grup katılımcının kullanmaya başladığı atılan mesajları silebilme özelliği şimdiye kadar başarısız sonuç vermedi. Denetlenen özellik kullanıcılar tarafından hem IOS işletim sistemli hem de Android işletim sistemli telefonlarda kullanılıyor. Şimdiye kadar deneme sürecinde kullanılan özellik sayesinde kullanıcılar attıkları bütün mesajları kolay bir şekilde silebiliyor. Silinen mesajların yerinde ise “Bu mesaj silinmiştir.” Şeklinde bir uyarı kalıyor.

Bir süre daha test edilecek olan atılan mesajları silebilme özelliği çok yakın zamanda IOS ve Android işletim sistemlerindeki bütün telefonlarla uyumlu hale getirilecek. Whatsapp’ın henüz duyurduğu net bir tarih olmasa da çok yakında bu özelliğin hayata geçirileceği biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here