Web Sitenizde Satışları Arttırmanın İpuçları

1
1
Okuma

e-ticarette-basariyi-yakalamakGünümüzde gittikçe önem kazanan sektörlerden biri de şüphesizki web siteleri üzerinden yapılan e-ticaret sektörüdür. Marketing de denilen bu sektörde faaliyet gösteren yüzlerce şirket, binlerce web sitesi bulunmaktadır.

Siz de web sitenizdeki satışlarda başarılı olmak ve siteme nasıl daha çok müşteri çekerim diyorsanız bu makale tam size göre. 

Web sitenizi doğru bir şekilde yönetebilmek ve e-ticarette  nasıl başarılı olunur konularını alt maddeler halinde birleştirelim. İşte size web sitenizdeki satışları arttırmak İçin bir kaç ipucu:

  • Sağlam bir alt yapı oluşturun

Yeni nesil müşterilerin teknik bir sorun yaşayan web sitelerine  tahammülleri yok. Öyle ki yeni nesil müşterilerin yarısından fazlası ana sayfasının yüklemesi 3 saniyeden uzun süren bir web sitesini anında terkediyorlar. Doğru bir alt yapı seçerek sitenizin her zaman hızlı yükleneceği ve erişebilir olacağını garanti altına almanız gerekiyor.

  • Kullanıcı yorumlarına yer verin

Günümüzde kullanıcıların karar vermesini etkileyen en önemli faktörlerin başında ise diğer kullanıcıların yorumları gelmekte. Eğer satacağınız ürün veya hizmetleri daha önceden tecrübe etmiş kullanıcıların yorumlarına sitenizde yer verirseniz, potansiyel müşterilerinizin satın alma kararlarını da olumlu yönde etkilemiş olursunuz.

  • Video içerikler oluşturun

Video içerikler şu anda internet üzerinde en çok ilgi gören içerik türü olarak karşımıza çıkmakta. Videolar, kullanıcıların daha çok ilgisini çekmesinin yanında arama motoru optimizasyonu konusunda da avantaj sağlamakta. Ürün tanıtım videoları içeren videolar web sitenizin satışlarını artırabilir.

  • Mobil kullanıcıları unutmayın

Web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar artık sadece masaüstü veya dizüstü bilgisayarları değil mobil cihazları da kullanıyor. E-ticarette de mobil satışlar hızla artmaya başladı. Bu nedenle web sitenizin mobile uyumlu bir şekilde tasarlanmış olduğundan emin olun.

1 YORUM

  1. Günümüz online ticaret devri mutlaka çok iyi pazarlama ve reklam teknikleriyle bu sistemden faydalanmak gerekiyor, özellikle tekstil ve elektronik ticaretinde online pazarlama çok etkili.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here