Video Fenomeni Vine Tarih Oldu

0
12
Okuma

Son yıllarda büyük bir kullanıcı kitlesi yakalayan video yayınlama uygulamaları arasında ilk sıralarda gelen Vine’ın kapatılacağı haberi kısa sürede sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Rakibi olan Instagram ve Snapchat karşısında çok uzun süre dayanamayan uygulama konusunda şirketin git gide artan zarar grafiklerinden sonra uygulamayı tamamen kapatma kararı alındı. Medium’da duyurulan bir blog aracılığı ile halka açıklanan kapatılma kararı geçmiş Vine içeriklerine ne olacağı ile ilgili soru işaretleri oluşturunca şirket bu konuya bir açıklık getirerek günümüze kadar Vine üzerinden üretilen her türlü içeriğe erişimin devam edeceğini açıkladı.

Vine Uygulamasında Yolun Sonuna Gelindi

Son zamanlarda yaşadığı düşüşten önce oldukça sevilen bir uygulama olan Vine, 2012 yılında Twitter’in 30 milyon dolar karşılığında satın aldığı başarılı bir platform idi.2016 yılının üçüncü çeyreğinde zararının 103 milyon dolara kadar çıktığını açıklayan şirket, önce küçülme yoluna gitmiş ve pek çok deneyimli çalışanını işten çıkarmıştı. Ancak meydana gelen zararın her geçen gün artması nedeni ile şirket en sonunda çareyi Vine uygulamasını tamamen sonlandırmakta buldu.

Eski İçerikler Yayınlanmaya Devam Edecek

Kullanıcıların bu zamana kadar ürettikleri içerikleri mümkün olduğunca saklamaya devam edeceklerini dile getiren şirket, dilerlerse videoları kendi cihazlarına indirerek ölümsüzleştirebileceklerini de söyledi. İlerleyen zamanlarda site ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılması durumunda ise bu konu ile ilgili kullanıcılara bilgilendirme yapılacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here