Twitter’da Daha Fazla Kişiye Ulaşabilmenin Yolları

0
1
Okuma

twitterGünümüzün sosyal medya kanalları arasında ayrı bir yeri bulunan Twitter için çeşitli medya stratejileri bulunur. Bu sosyal medya stratejilerine dikkat edildiği takdirde Twitter üzerinden çok daha fazla kişiye ulaşmak mümkün olabilir.

Doğru Hedef Kitlenin Belirlenmesi ve Seçilmesi

Twitter’da paylaşım yapılacak olan hedef kitlenin en doğru şekilde belirlenmesi sadece bu uygulama için değil diğer tüm sosyal medya mecraları için çok önemlidir. Twitter’da yer alan diğer kişilerin paylaşımlara tepki vermeleri bekleniyorsa, doğru kişilere ulaşmak oldukça mühimdir. Sunulan ürün, hizmet ya da farklı içeriklere ilgi duyan kişilere paylaşım yapmak, olumlu geri dönüşleri arttırır. Örneğin; spor aletleri satan bir Twitter hesabının hedef kitlesinin de sporcular ve spor aletlerine ilgi duyanlar olması gerekir. Çünkü ancak bu şekilde doğru kitleye paylaşım yapılmış olunur. Twitter’da hedef kitleyi belirleyebilmek adına analytics.twitter.com adresine girmek ve buradaki kitlelerin cinsiyet, yaş, ülke ve ilgi alanlarını incelemek bu uygulama için yapılabilecek en mantıklı tutumlar arasındadır.

Twitter’da Yer Alan Tweet’leri Retweet Etmek

Twitter’da daha fazla kişiye ulaşabilmenin bir diğer yolu ise; kişilerin sayfalarına gelen ya da yaptıkları paylaşımların altına atılan yorumları retweet etmeleridir. Retweet işlemi hem sayfanın görünürlüğünü yükseltmekte hem de takipçilerin ilgisini çekerek sayfaya olan beğeninin artmasını sağlamaktadır. Bu yöntem ile kısa sürede çok daha fazla kişi ile etkileşime geçmek mümkün olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here