Toshiba Laptop Piyasasından Çekildiğini Açıkladı

0
1
Okuma

toshibaBugüne kadar pek çok farklı modeli ile dizüstü bilgisayar piyasasında önemli bir yere sahip olan Toshiba, son aldığı bir karar ile artık daha fazla dizüstü bilgisayar satmayacağını duyurdu. Japonya’nın teknoloji devlerinden birisi olan Toshiba’nın aldığı bu karar pek çok kullanıcısını ise üzdü.

Daha önce ünlü marka Sony’nin ani bir karar ile bilgisayar sektöründen çekilmesinden sonra Toshiba’nın da aynı kararı alması, bilgisayar piyasasının son yıllarda küçülmeye başladığını da bizlere gösteriyor.

Bilgisayar Sektöründe Kriz

Bilgisayar sektöründe özellikle son zamanlarda büyümeye devam eden bir kriz durumu mevcut. Pek çok marka arka arkaya bilgisayar üretiminden vazgeçerek farklı alanlara yönelmeye başlıyor. Toshiba gibi büyük bir firmanın bile bilgisayar sektöründen çekilmesi piyasanın durumunun ne kadar kötü olduğunu açıklıyor.

Toshiba’dan Gelen Açıklama

Toshiba hem Avrupa hem de ABD pazarlarındaki bilgisayar satışlarını durdurduğunu belirtirken, Japonya’da ise bilgisayar üretimine ve satışına devam edeceklerini söylüyor. Elinde Toshiba marka dizüstü bilgisayar barındıran kullanıcılar ise Toshiba’nın sunduğu garanti seçeneklerinden faydalanmayı sürdürebilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here