Şubat 2018 Apple Store’da En Çok İndirilen Uygulamalar

0
12
Okuma

Apple Store, 2018 yılında bünyesine çok sayıda uygulama ve oyun kattı. Kullanıcılar tüm yıl boyunca popüler olan çok sayıda uygulamayı ve oyunu İOS işletim sistemli cihazlarına indirdi. Apple aralık ayının da gelmesiyle birlikte hem şubat 2018 boyunca hem de aralık ayı boyunca en çok indirilen uygulama ve oyunların listesini yayınladı. Liste hem ücretsiz hem ücretli İOS uygulamaları olmak üzere iki ayrı kategoride sıralandı.

En Çok İndirilen Ücretsiz Uygulamalar

Apple’ın açıkladığı listeye göre hem şubat 2018 de hem 2017 yılı boyunca en çok indirilen ücretsiz uygulama Snapchat oldu. Diğerlerine bakıldığında yeni bir uygulama alarak kabul edilen Snapchat, geçtiğimiz sene en çok indirilenler listesinde beşinci sırada yer alıyordu ama bu sene listenin zirvesine oturmayı başardı. Snapchat’i Facebook Messenger ve Pokemon GO takip etti. Çok sevilen Instagram uygulaması ise listede dördüncü sırada yer alabildi.

En Çok İndirilen Ücretli Uygulamalar

Apple Store’de ücretsiz uygulamalar kadar ücretli uygulamalar da rağbet görebiliyor. Apple Store ücretli uygulamalarında en çok indirilenlerin zirvesinde Heads Up yer alıyor. Bunu Face Swap Live, Facetune, KIMOJI, Geometry Dash, Akinator The Genie, Bloons TD5,  gibi uygulama ve oyunlar takip ediyor. Ücretli uygulamaların indirilme sayısı ücretsiz olanlara göre az olsa da Apple en çok indirilen uygulamaları iki ayrı kategoride listeliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here