Sony Xperia XZ1 Türkiye’de Satışta

0
2
Okuma

Sony’nin IFA Fuarında tanıttığı markanın yeni amiral gemisi olan Xperia XZ1, Türkiye’de satışa sunuluyor. Motion Eye şeklinde bilinen kamerasıyla ve yeni bir uygulama olan 3D Oluşturucusuyla farklılıklar sunan Xperia XZ1’in kullanıcıları tatmin etmesi bekleniyor.

Yeniliklerle Donatılan Ultra Cihaz

3D Oluşturucu uygulamasıyla öne çıkan Sony Xperia XZ1’in bu uygulama ile nesneleri ya da kişileri kamerayla tarayabilme, onların üç boyutlu modellerini çizme imkanı sunuyor. Ayrıca nesneleri 3D olarak kaydetmenizi, görüntülemenizi ve düzenlemenizi de sağlayan cihaz, saniyede 960 kare çekim yapabiliyor. 19 megapiksellik çözünürlüklü arka kamerası oldukça keyif verici videolar ve fotoğraflar oluşturmayı sağlarken 13 megapiksellik ön kamera da selfie tutkunlarına hitap ediyor.

Farklı Deneyimler ve Özelliklerle Öne Çıkıyor

Xperia XZ1, öncelikle HDR ekranıyla öne çıkarken Sony’nin üstün görüntü teknolojileri ve yüksek çözünürlüklü ses teknolojisi ileri seviyede bir multimedya özelliğini de sunuyor. Ekran, Corning Gorilla Glass 5 ekran camıyla koruma altındayken parmak izi sensörüyle ven veriyor. Pil olarak Qnovo Adaptive şarj özelliği bulunurken pil ömrünü uzun şekilde kullanmak ve pil kullanımı detaylarını incelemek mümkün olabiliyor.

Sony Xperia XZ1’in Ay mavisi, parlak gümüş ve siyah olmak üzere üç yeni renk seçeneği bulunuyor.  Sony Xperia XZ1’in peşin satış fiyatı ise 2999 TL olarak resmi kaynaklar tarafından açıklandı.İlerleyen zamanla fiyat düşecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here