Google Snapseed Nedir? Neye Yara ve Nasıl Kullanılır?

0
9
Okuma

Snapseed, fotoğraf düzenleme programı olarak bilinmektedir. Android telefonlar için indirilebilen uygulama, son yıllarda en çok tercih edilen düzenleme programı olmuştur. Bugün ücretsiz olarak Google Play Store’dan indirilen Snapseed; kırpma, keskinleştirme, flulaştırma, hd görünüm kazandırma gibi seçeneklerle resmi zenginleştiriyor. Bu ve benzeri birçok seçenekle profesyonel makine ile çekilmiş resimlere eşdeğer fotoğraflar ortaya çıkıyor.

Snapseed Nasıl Kullanılır?

Programı Apple Store’dan ya da Google Play Strore’dan ücretsiz olarak indirmek mümkün. Programı indirdikten sonra karşınıza demo resim çıkmakta. Galerinizde yer alan resimlerden seçebileceğiniz gibi yeni resim de seçebilirsiniz. Resim üzerinde, istenilen ayarı yapabilirsiniz. Ekranın alt kısmında fotoğraf efektleri bulunuyor. Buradan resmin kontrastını, parlaklığını, keskinliğini, doygunluğunu ayarlayabilmeniz mümkün. Tüm düzenlemeleri yaptıktan sonra sağ üst köşede onay işareti çıkıyor. Snapseedin düzenlemelerinin diğer programlardan temel farkı ise bölgesel müdahaleye izin vermesidir.

Snapseed Programının Farkı

Snapseed, diğer programlardan farklı yeniliklerle resimleri düzenleme fırsatı getiriyor. Özellikle ınstagram üzerinden resim paylaşmak isteyenler için filtre mecburiyetini ortadan kaldıran uygulama, hiç müdahale etmeye gerek kalmadan paylaşıma hazır hale getiriyor. Snapseed resim düzenlemelerinde birçok programa nazaran çokça filtre mevcut. Bununla beraber fotoğraflarda boyut ve çözünürlük konusunda da değişiklik yapabilirsiniz. Hd resim özelliği ile resmin renklerini net bir şekilde ayarlayabilir, çözünürlüğünü arttırabilirsiniz. Snapseed uygulaması her android telefon için uygundur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here