Samsung Gear Sport İnceleme

0
0
Okuma

Samsung firmasının bilindiği üzere binlerce ürün çeşidi bulunmaktadır. Teknoloji pazarında da önemli bir konumda olan Samsung, tüm dünyada takdir ile karşılanan bir firma konumuna da gelmiştir.  Şimdi sizlere Samsung’un üretmiş olduğu Gear Sport isimli akıllı saatini tanıtacağım;

Piyasaya çıkmış olan yeni akıllı saatin Gear S3 modeline göre ilk olarak göze çarpan farkı ebatı olduğunu söylememiz gerekiyor. Zira Gear Sport oldukça önemli derecede daha minik bir akıllı saat konumundadır. Bu istikametiyle hem bayanlar, hem de erkekler için ideal olan model 20 mm’lik kayışları kullanmaktadır. Siyah ve mavi olmak üzere iki renk alternatifi bulunan bu akıllı saat, MIL-STD-810G cinsindeki paslanmaz olan bir çelik kasaya da sahip olmaktadır.

Samsung Gear Sport TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Bu modelin Gear S3‘ten bir değişik önemli olan farkı ise 5 ATM başka bir deyişle 50 metreye kadar su geçirmez yapıda olmasıdır. 1.2 inç ebatlı ekranda 360p çözünürlük sunan akıllı saatin ekranı Corning Gorilla Glass 3 ile korunmaktadır. Ebat farkının da olması dolayısıyla Gear S3’e göre bu ekran, daha belirgin ve hoş görünüyor. Bu arada Always On destekleyen bu ekranı, dilerseniz her zaman açık olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak doğaldır ki bu, batarya ömrüne doğrudan tesir etmektedir.

Gear Sport, hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı telefonlar ile de çalışabiliyor. Samsung Gear Sport sayesinde sensörlerinin de yardımıyla kalp atışınız, adımlarınız, uykunuz ve yakılan kalorileriniz ölçümlenebilmektedir. Ayrıca Samsung Health uygulaması aracılığıyla ayrıntılı olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Spor yaparken bu saati kolunuza takmanız size oldukça fazla katkıda bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here