Recuva Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
3
Okuma

Recuva Nedir, Nasıl Kullanılır?

Recuva-kullanimiSık bilgisayar kullananların bazı dosyalara ne denli önem verdiği ve ehemmiyetle sakladıkları bilinmektedir. Yaşanan bazı aksilikler bu dosyaların silinmesine dahası geri dönüşüm kutusundan bile gitmesine sebebiyet verebilir. Recuva nedir? Bu uygulama bir nevi dosya kurtarma programıdır.

Normal şekilde dosyaların kurtarılamadığı durumlarda Recuva can simidi gibi insanların imdadına yetişmektedir. Bu programın indirilmesi internet üzerinden gerçekleşmektedir. Diğer tüm uygulamaların kurulumu gibi kurulum sihirbazı penceresinde “dosya türü” adı altında hangi tür dosyaların kurtarılmak istendiği soruludur ve altında seçenekler sıralanır. Burada “diğer dosyalar” denir ve sonraki kutusu tıklanarak devam edilir. Açılan sayfada “belli bir yerde” seçeneği işaretlenir ve “göz at” kısmından klasör belirlenir. Recuva nasıl kullanılır, diye sorulacak olursa, bu noktada karşımıza çıkan sayfada “başlat” menüsüne tıklayıp arama yapmaya başlanabilir.

Çok kısa bir süre zarfında kaybolan dosyalar boyutlarına göre listelenecektir. Recuva nasıl kullanılır, sorusuna bu şekilde yanıt vermek mümkündür. Bazı durumlarda bir takım dosyaların karşısında kurtarılamaz ifadesi çıkar. Bu dosyalar için yapacak bir şey yoktur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here