Pokemon Go Rehberi

0
4
Okuma

Türkiye’nin En Kapsamlı Pokemon Go Rehberi İçin Yazımızı Mutlaka Okuyun

Pokemon Go, Türkiye’nin en kapsamlı oyunları listesinde zirvedeki yerini çok kısa sürede aldı. Bundaki en büyük etkenlerin başında, Pokemon çizgi filmine olan hayranlık gelmektedir. Zaten önceden aşina olunan sevimli pokemonlar, bu oyunda kullanıcıların karşısına çıkıyor. Sevilen çizgi film dünyasının içine girme imkanı sunan oyun, kısa sürede oldukça ilgi gördü. Dünyada deyim yerindeyse Pokemon Go çılgınlığı başladı. Oyunda kullanıcılar yeni pokemonlar yakalamaya çalışıyor.

Aşama Aşama Pokemon Go Oyunu

Oyunu ilk olarak yüklemek ile işe başlanıyor. Mobil cihazın işletim sistemine göre oyunu yükleme aşaması farklılık gösterebilmektedir. Oyuna giriş yapabilmek içinse Google Maps üzerinden alınan Google hesabı gerekmektedir. Bunun dışında oyuna başlamak için bir kayıt yaptırmaya gerek bulunmuyor. Oyuna giriş yapılmasının ardından nick ve karakter seçimi yapılması isteniyor. Bu noktada yapılan seçimler tamamıyla kişilerin zevklerine kalmıştır. Karakter, kullanıcıların isteği doğrultusunda şekilleniyor.

İşin en keyifli yanı bu aşamadan sonra başlıyor. Çünkü pokemon yakalama aşamasına geçiliyor. Pokemon avı, oyun kullanıcıları GPS üzerinden algıladıktan sonra başlıyor. Ayrıca çevrede yer alan Pokestop ve Gym’ler de görülebiliyor. Ekranın sol alt kısmında, oluşturulan karakter, isim ve seviye yazıyor. Kullanıcıların kendilerine yakın olan pokemonları görmeleri için bir takım kolaylıklar sağlanmış durumda. Sağ alt kısımda, yakın olan pokemonlar görülürken, orta kısımda yer alan poketopu sayesinde menüler kısmı açılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here