Pixlr’da Fotoğrafa Efekt Verme

0
4
Okuma

Pixlr’da Fotoğrafa Efekt Verme

pixlr-efekt-vermeHer akıllı telefonda, her tablette ve bilgisayarda bulunan yüksek çözünürlüklü kameralar, kullanıcılarında sürekli fotoğraf çekme isteği yarattığından, fotoğraf çekilmeden geçen gün yok denebilir. Çekilen bu fotoğraflar, sayıca çok olduğundan, zaman zaman üzerinde oynanarak, fark yaratmak istenebilir. Bu işi yapmak için, cihazlarda yüklü, fotoğraf işleme programı kullanılır. Fotoğraf, renkleri değiştirilerek, yazılar ve simgeler eklenerek, süslenir ya da hatalı bir kısmı var ise, düzeltilebilir.

Pixlr Nedir?

Web tabanlı ve çok kullanışlı bir fotoğraf işleme (editleme) programıdır. Bilgisayarınıza kurmanızı gerektiren, diğer benzer programlardan farklı olarak, pixlr.com adresine girdiğiniz anda, kullanıma hazır bir programdır. Oldukça hızlı işlem yapan, fotoğrafların işlenmesi için bilgisayar hafızasını kullanmayan, kolay ve çok işlevsel bir programdır.

Pixlr’da Nasıl Efekt Veririm?

Pixlr, kolay ulaşılması, tamamen Türkçe olması, çok hızlı işlem yapması ve kolay çalışılması ile çok terci edilen bir program. Kayıt olma zorunluluğu da olmaması, sitenin tercih edilmesini arttırıyor. Siteye girdikten sonra, yeni resim oluşturabilir, cihazınızdaki bir fotoğrafı açabilir, internetten bir fotoğrafı linkle getirebilir, bir sitedeki foto kütüphaneden fotoğraf çağırabilirsiniz. İşleyeceğiniz fotoğraf açıldıktan sonra, üstteki menüden, Ayarlama sekmesine gelerek; Sepya, tersine çevir, güneş ışığı etkisi, solgunlaştır, eski fotoğraf, vektörel işlem, eşik, poterleştir gibi seçeneklerden birini seçerek, efekt uygulayabilirsiniz.  Sağ taraftaki menüden, yaptığınız değişiklikleri görebilir, uygun bulmadığınız işlemleri, geri alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here