Oynadığınız Oyunları Facebook’da Canlı Yayınlayın

0
2
Okuma

facebookta-canli-yayin-oyunBlizzard, oyun dünyasında en çok sevilen oyun serilerinden bazılarını takipçilerine hazırlayarak, oyunlarında sunduğu kaliteyi yıllardan beri arttırarak oyun severlerin beğenisini kazanmaktadır. Bunun temel nedeni ise, Blizzard’ın hazırladığı oyunlarını sürekli geliştirerek gereken önemi vermesidir denilebilir. Starcraft 2, World of Warcraft, Overwatch gibi Blizzard oyunları yayınlanan güncellemeler ve sunduğu diğer paketlerle birlikte pek çok yeni özellik kazanmış durumdadır.

Eğer internette oyun oynarken arkadaşlarınızla ya da takipçilerinizle oyun görüntülerini paylaşmak gibi bir düşünceniz var ise, bunu gerçekleştirmek adına sizlere oldukça güzel bir haberimiz bulunuyor. Günümüzde son zamanların en başarılı ve en çok oynanan online oyunlardan olan World of Warcraft, Starcraft 2, Overwatch, Hearthstone gibi oyunların ve Diablo 3 gibi oyunların sahibi olan Blizzard, birçok özellikle beraber geliştirdiği oyunlarda kullanılabilecek yeni canlı yayın özelliğini sizler için gündeme getirmiştir. Artık oyuncular bu oyunlardan birisini online olarak oynarken eğer dilerse, canlı yayın özelliğini açıp, anlık olarak oyun içinden görüntüleri takipçileriyle paylaşabileceklerdir. Şu anda bu sistem sadece Facebook Live temelli olarak aktif hale getirilmektedir. Blizzard oyunlarında canlı yayın özelliğini aktif hale getirdiğiniz takdirde bu yayın Facebook üzerinden paylaşılarak, Facebook arkadaşlarınız canlı yayını izleyebileceklerdir.

Bu Özelliği Nasıl Yapabilirim?

Bu özellikten faydalanmak isterseniz, ilk önce Battle.net hesabınız ile Facebook hesabınızı birleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlemi uyguladıktan sonra ise Battle.net istemcisini çalıştırarak ayarlar kısmından Streaming seçeneğine girip bu özelliği aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu işlemleri yaptıktan hemen sonra oyuna girdiğinizde Ctrl + F1 tuşlarını kullanarak canlı yayınınızı başlatıp, arkadaşlarınızla keyifle paylaşabilirsiniz. Ayrıca oyunda ekranın sol alt köşesindeki küçük arayüzde sizi izleyen izleyici sayısını ve yayın durumunuzu detaylı bir şekilde görebileceksiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here