OnePlus 5 ve Tüm Özellikleri

0
6
Okuma

Oneplus akıllı telefonun yaklaşık  aydır üzerinde konuşulan modeli OnePlus 5 kullanıcıların beğenisine çıkıyor. Tanıtımı yapılacak olan telefonun özelliklerine bu yazımızda yer vereceğiz.

Oneplus 5 te daha önce açıklandığı gibi Qualcomm Snapdragon 835 işlemci olacağı biliniyor. Bunun yanında 8 GB RAM de eklenmesi büyük bir ihtimal. Ayrıca eMMC yerine UFS depolama teknolojisinin kullanılması da öngörüler arasında yer alıyor.

Oneplus 5 ekran boyutu konusunda da çok abartıya kaçmaktan yana görünmüyor. 5.5 inç veya 5.7 inç olarak piyasaya sürülmesi beklenen Oneplus 5, önceki sürümlerinde olduğu gibi yine full hd ekran kullanacağı duyumlar arasında. Bunun sebebi de şirketin önceliği uzun pil ömrüne vermiş olması.

OnePlus 5’te kamera özellikleri hakkında çok fazla bilgi verilmemiş olsa da telefonun arkasında 2 kamera olacağı daha önce bilinen bilgiler arasında. Ancak sızan bilgilere göre bu kameralardan birisi 20 mp diğeri ise 16 mp olacak. Ayrıca bu kameralardan birisinin monokrom özelliği taşıması da olası.

OnePlus 5 önceki sürümlerinde olduğu gibi bu sürümünde de android işletim sistemini kullanacak. Her geçen gün geliştirilen android işletim sisteminin son sürümü olan Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi OnePlus 5 te yerini bulacak.

Görsellik açısından fazla özen gösterilmeyen OnePlus 5’in görünümü İphone 7 Plus ile oldukça fazla benzerlikler göstermekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here