Linkedin Nedir, Nasıl Kullanılır?

0
4
Okuma

linkedin-nedir-nasil-kullanilirSosyal ağlar yaşadığımız çağın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Sosyal medyanın iş için kullandığı en popüler ağ ise kuşkusuz Linkedln.Linkedln  nedir?diye bilmeyenlere hemen biraz bahsedelim. Bu sosyal platformda işveren ve iş arayan kişiler bir araya geliyor ve iş hayatı ile bilgiler paylaşılıyor. Bu sayede aynı alanda iş yaptığınız diğer profesyonel kişiler ile bilgi paylaşımında bulunuyor, yeni bilgiler öğreniyor ve kendinizi geliştirebiliyorsunuz.

Dünya üzerinde tam 200 ülkede 200 milyondan fazla kullanıcısı olan Linkedln Türkiye’de de aktif şekilde kullanılan sosyal ağlardan biri. Diğer sosyal ağlardan farklı olarak, Linkedln üzerinden kurduğunuz arkadaşlıklar, genel olarak iş bağlantılı olmaktadır.

Dünyada en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan Linkedin nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız, kullanımı oldukça kolaydır. Arkadaş bulabilmek için yapmanız gereken tek şey, e-mail adresinden arama yapmaktır. Bu şekilde defterinizde kayıtlı bulunan tüm arkadaşlarınıza kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz.

Linkedin’in  temel kullanım amacı, iş bulmak isteyen kişilerin kolay bir şekilde istedikleri firmaya başvuruda bulunması, hazırlanan dosya, kitap ve sunumların zahmetsiz şekilde paylaşılabilmesi, iş dünyası ile ilgili bilgi paylaşımında bulunmak ve iş ile ilgili bloglarınızın tanıtımını ücretsiz şekilde yapabilmektir.

Gelişen teknoloji sayesinde, günümüzde iş alımları sosyal ortamlardaki kariyer sitelerinden gerçekleşmektedir. Linkedin her sektörden üye olan işverene kolaylıkla ulaşmanızı sağlaması açısından çok faydalı bir sosyal platformdur. 

Burada oluşturacağınız bir cv sayesinde sorunsuz bir şekilde üyeliğinizi aktif hale getirmiş oluyorsunuz. Yaptığınız başvurular iş veren tarafından sayfanızın incelenmesi ile netlik kazanmakta, uygun aday iseniz sizinle iletişim kurulmaktadır. İş alanında ilerlemek, aynı sektörde çalışan meslektaşlarınızla tanışmak, iş bulmak için yapmanız gereken tek şey günümüzün en güvenilir iş bulma platformu olan Linkedin’de bir profil oluşturmaktır.

Linkedin paylaşmış olduğunuz bilgilerde arkadaşlarınızı etiketlemeye izin vererek bilgi paylaşımının da yaygınlaştırılmasını kolaylaştıran bir sosyal ağdır. Sizde iş hayatında gelişmek, yeni bilgiler ve arkadaşlar edinmek için hemen bir linkedin profili oluşturun, geri kalmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here