Kablosuz Şarj Eden Telefonlar Hakkında Bilgiler

0
16
Okuma

Kablosuz Şarj Eden Telefonlar Hakkında Bilgiler

kablosuz-sarjÖzellikle akıllı telefonların her eve girmesi ve sıklıkla tercih edilmesi ile birlikte hayatımız kolaylaştığı kadar bazı noktalarda da zorluklar oluştu. Bu zorlukların en önemlisi ve insanı rahatsız edeni de telefonların şarjının çabuk bitmesi ve sürekli prizde tutulması gerekliliği.

Sürekli prize olan bu bağımlılığı azaltmak ve akıllı telefonları daha özgür ve kullanışlı hale getirebilmek için son zamanlarda piyasada kablosuz şekilde şarj edilen telefonlar bulunmaktadır. Bu sayede şarj edilen telefonlar manyetik bir alan meydana getirerek fiziksel olarak bir kabloya ihtiyaç duymadan şarj edilebilmektedirler.

Kablosuz Şarjın Avantajları

Kablolu şarj aletleri ile şarj edilen telefonlarda ufak ihtimaller dahi olsa elektrik şokuna maruz kalma ve kısa devre ihtimali bulunmaktadır. Kablosuz şarj eden telefonlarda bu risk ortadan kaldırılmıştır.

Telefonların şarj girişlerinin birbirinden farklı olması, bazen şarj aleti bulmak açısından sorun meydana getirmektedir. Telefonların Kablosuz şarj edilmesi bu giriş farklılıkları sorununu da ortadan kaldırılmaktadır.

Çanta içerisinde yer kaplayan şarj aletlerinin bu gereksiz yükünden de kablosuz şarj sayesinde kurtulmak mümkündür.

Kablosuz Şarjın Dezavantajları

Henüz yeni olarak kullanılmaya başlayan kablosuz şarjlar, tam olarak geliştirilmiş teknolojiye sahip olmadıklarından dolayı telefonu şarj etme olayını düşük akımda gerçekleştirebilmektedirler. Bu düşük akım da telefonun şarj edilme hızını yavaşlatmakta ve şarj süresini uzun tutmaktadır. Şu an için en büyük dezavantajı bu olmakla birlikte, henüz menzillerinin çok kısa olması ve bazen telefon eline alındığında bile akımın yok olması da kablosuz şarjı kullanmayı zorlandırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here