iPhone veya iPad’de Kulaklık İçin Bas Ayarı Nasıl Yapılır?

0
3
Okuma

ios-ipad-bas-ayariApple’ın kendisine ait olan işletim sistemlerini çoğunlukla dışa yansıtmadığı aşikâr. Mobil cihazlar içerisinde yer alan ve Apple’ın en sık kullanılan araçlarından bir tanesi de hiç kuşkusuz Apple Müziktir. Apple Müzik pek çok kullanıcı tarafından büyük beğeni topluyor. Gerçekten de içerik, tasarım gibi ölçütlerde oldukça iyi bir nokta da yer alıyor Apple Müzik.

Apple’ın işletim sistemlerini çok fazla dışa yansıtmadığını daha doğrusu içine kapanık olduğundan bahsetmiştik. İşletim sisteminin içine kapanık olması beraberinde yapılacak işlemlerde sınırlamalara neden olabilmektedir. Tabi bu nokta da ne aradığını bilmek ve ona göre hareket etmek önemli. Eğer aradığımız şeyin tam olarak ne olduğu konusunda bilgi sahibiysek bulmamız da bu ölçüde kolaylaşıyor. Şimdi sizlere iPhone veya iPad’de kulaklık için bas ayarı nasıl yapılır konusu için cevap vermeye ve sorunlarınızı halletmeye çalışacağız.

Kulaklık İçin Bas Ayarı

Öncelikle telefonunuzun içerisinde yer alan ayarlar kısmına tıklıyoruz. Ayarlar kısmında bulunan ‘Müzik’ adlı araca geliyoruz. Bu seferde müzik kısmının içerisinde bulunan ayarlar kısmına tıklıyoruz. Ayarlar kısmı içerisinde ‘Çalma’ adlı bir bölüm yer alacak. Bu bölümün alt tarafında bulunan ‘EQ’ adlı bir kutucuk var. Bu kutucuk iPhone ve iPad’lerde bas ayarının yapılmasına sağlamaktadır. ‘EQ’ yani ekolayzer bölümü içerisinde yer alan kısımlardan bas ayarını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu bölümler içerisinde bulunan ‘Bas Azaltıcı’ seçeneğiyle bas ayarını azaltabilir ya da ‘Bas Yükseltici’ seçeneğiyle bas ayarını arttırabilirsiniz.

Sizlere ufakta bir tavsiye vermek istiyorum. Bu tavsiye ile bas ayarınızın önceki ve sonraki halini kıyaslayabilir ve farkı görebilirsiniz. Yapmanız gereken bu işlemleri yapmadan önce arka planda bir tane müziği açık bırakmanız. Bas ayarlarınızı değiştirdikten sonra arkadaki müzik ile kıyas yapabilirsiniz.

Bu bas ayarı Apple kullanıcıları için oldukça iyi bir seçenek. Dinlemekten hoşlandığınız müzikler bu sayede kulağınıza çok daha iyi bir şekilde gelecektir. Bağımlısı bile olabilirsiniz. Bu nokta da kalite kulaklık kullanmanın da oldukça önemli olduğundan bahsetmek isterim. Seslerin kulağınızı tırmalamaması ve daha hoş bir şekilde gelmesi için kalite bir kulaklık edinip kullanmaya özen gösterin. Bu sayede müziğinde kalitesi ortaya çıkacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here