iPhone Telefon Görüşmesi Nasıl Kayıt Edilir

0
5
Okuma

Birçok insan telefon görüşmesi yaparken önemli ayrıntıları kaydetmek isteyebilir. Her ne kadar karşı tarafın izni olmadan kayıt yapmak büyük bir risk oluştursa bile kişiler konuşmaları kayıt altına almak ister. Yeni nesil akıllı telefonların neredeyse tamamında bulunan bu özellik dünya çapında rekor satışlar yapan iPhone cihazında bulunmamaktadır. iPhone’un hiçbir ürününde arama kaydı oluşturma veya ses kayıt etme fonksiyonu yoktur.

iPhone sahibi kişiler birçok yöntem ile ses kaydetmeye çalışır. Bunun için elbette uygulamalardan yardım almak mümkündür. Ancak uygulamaların fonksiyonel olmadığı sıklıkla vurgulanan noktalardan birisidir. Hali hazırda ses kayıt hizmeti vermeyen cihazlarda ses kaydı yapabilmek için çeşitli yöntemler kullanılabilir. Bunlar arasında en popüler olan yöntem ise ücretli ve ücretsiz uygulamalardır. Siz de bu tür uygulamalar ile görüşme kaydedebilirsiniz.

iPhone İçin En Uygun Ses Kaydı Uygulamaları

iPhone sahiplerinin ses kayıt programı ararken başvurduğu ilk yöntem App Store’da ilgili uygulamaları aramaktır. App Store, bu konuda zengin bir kaynaktır. Ancak verimlilik konusu tartışılır. İlk olarak ücretsiz uygulamalara başvuran kişiler burada istediği verimliliği alamaz. Çünkü ücretsiz uygulamaların birçoğu görüşmeyi değil sadece sizin konuşmanızı kaydeder. Monolog kaydetmek istemiyorsanız ve kurduğunuz diyalogun tamamını kaydetme amacı güdüyorsanız farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Maalesef ücretsiz uygulamaların çoğu bu konuda yeteri kadar verimli değildir. İnternet üzerinde de sıklıkla tartışılan konulardan birisi olan bu seçenek sürekli olarak olumsuz sonuç verir. Kullanıcılarda bu noktada hemfikirdir.

iPhone için ikinci alternatif ise ücretli uygulamalardır. Ücretli uygulamalarda uygulamayı satın aldıktan sonra verimli sonuçlar alabilirsiniz. Bu konuda tam hizmet veren birçok uygulama bulunmaktadır. Fakat üçüncü bir yöntem arıyorsanız JailBreak yaparak telefona Cydia uygulamasını kurabilirsiniz. Bu uygulama ile verimli sonuçlar almanız mümkündür. Ücretli/ücretsiz uygulama konusunda ideal örnekler arıyorsanız iTalk Recorder, Auido Recorder, Call Recorder vb. uygulamalar istediğiniz türe yakın uygulamalar olacaktır. Siz de iPhone ile kayıt almak için benzer uygulamaları kullanabilir, kısa süre içerisinde ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. iPhone cihazlarının hizmet vermediği bu noktayı farklı şekilde çözüme kavuşturmanız mümkündür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here