İphone Facetime ile Nasıl Konuşulur?

0
11
Okuma

İphone Facetime ile Nasıl Konuşulur?

facetime-ile-konusmaİOS işletim sistemine ait bir uygulama olan Facetime kullanılarak görüntülü ve sesli arama yapmak mümkündür. Wi-fi veya veri bağlantısı üzerinden gerçekleştirilen bu arama işlemi iphone 4 ve daha sonrasında çıkan iphone modellerinde, İpad 2 ve daha yeni modellerde, İpad mini’de ve İpad touch modellerinde yer almaktadır.

İphone Facetime Nasıl Etkinleştirilir?

İphonelar içerisinde yer alan Ayarlar kısmından Facetime uygulamasına ulaşılır. Bu uygulama ilk olarak hücresel telefon numarasını kaydeder. Daha sonra e-posta adresini kullanabilmek için Apple kimliği kullanılarak giriş yapılır. Ana ekranda yer alan Facetime uygulaması açılır ve Apple kimliği ile tekrar giriş yapılır. Bu işlemlerin sonrasında Facetime uygulaması açılmış ve kullanıma hazırdır.

İphone Facetime ile Görüntülü ve Sesli Arama Nasıl Yapılır?

Facetime kullanarak görüntülü arama yapabilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan biri Facetime uygulaması açılarak video simgesine dokunmak ve yer alan kişiler simgesi kullanılarak Facetime ile görüntülü arama yapmaktır.

Bir diğer yol ise kişiler listesinden arama yapılacak kişinin seçilmesi ve Facetime video simgesine dokunularak Facetime görüntülü aramayı gerçekleştirmektir.

Telefonda bir kişiyle görüşme yapılıyorken aynı kişiyi Facetime görüntülü aramaya aktarmak için Facetime video simgesine dokunmak yeterlidir.

Facetime kullanılarak sadece görüntülü arama değil aynı zamanda sesli arama da yapılabilmektedir. Facetime sesli aramayı gerçekleştirmek için de kişiler listesinden kişi seçilebilir ve sesli arama yapılabilir veya Facetime uygulaması açılarak kenarda yer alan telefon simgesi seçilir ve oradan arama yapılacak kişi belirlenir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here