İos Telefonları Hızlandırma Yöntemi

0
5
Okuma

ios-telefonlari-hizlandirmaİOS işletim sistemine sahip telefonlar olarak bilinen İ Phone cihazlar da belli bir müddet kullanımdan sonra yavaşlıyorlar. İOS telefonlarda yavaşlama sorunu kullanıcıların işlerinin aksamasına neden oluyor; fakat bu sorunu çözmek sanıldığı kadar zor olmadığı açıkça belirtiliyor.

Pahalı yazılımlar ve teknik bilgilere ihtiyaç duyulmadan telefonlardaki yavaşlama sorunu ortadan kaldırılabiliyor. İOS telefonları hızlandırma yöntemi ile birlikte bilinçli kullanıcılar bu sorunların üstesinden hemen gelebiliyorlar. İOS telefonları hızlandırma yöntemi nasıl uygulanır sorusunun cevabı, uzmanlar tarafından şu şekilde özetleniyor. Öncelikle eski fotoğrafların telefondan silinmesi veya telefon hafızası dışındaki birimlere depolanması öneriliyor.

İkinci adım olarak ihtiyaç duyulmayan veya önceden indirilmiş olan ve artık kullanılmaya uygulamaların telefon hafızasından silinmesi gerekiyor. Bir sonraki adım olarak telefonun mesajlar bölümünde birikmiş olan eski ve gereksiz mesajların silinmesi ve internet ortamında gezinmek amacı ile kullanılan safari adlı uygulamanın ön belleğinin silinmesi gerekiyor. Otomatik güncellemeler kapatılarak ve arka planda çalışan uygulamalar devre dışı bırakılarak ve son olarak da telefon aralıklarla yeniden başlatılarak İOS telefonlar hızlandırılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here