İos 9 Güncellemesiyle Gelen Yenilikler

0
1
Okuma

İos 9 Güncellemesiyle Gelen Yenilikler

ios9Baş döndürücü hızla gelişen ve genişleyen teknoloji ağı, her geçen gün yeni uygulamalar ve bir önceki uygulamaların da yeni sürümlerini geliştirmektedir. Her yeni sürümde bir öncekini bir adım geçen uygulamalar, teknoloji bağımlıları için heyecan verici bir seyir izlemektedir. Bunlardan birisi de İos işletim sisteminin en yeni sürümü olan İos 9’un güncellenmiş halidir.

İos 9 Hayata Neler Katacak?

  1. İos 8’in maximum 4.6 GB’a çıkabilen boş alan, İos 9 ile 16 GB’a kadar çıkabilecek.
  2. İos 9 güncellenmesi, iPhone 4S, iPad 2, iPhone 5 ve sonrasında stabil ve yüksek performanslı olarak çalışmaktadır.
  3. İos 9’da 3D Touch ve Apple Pencil özellikleri de aktif olarak kullanılabilmektedir.
  4. HomeKit uygulaması ile evde bulunan akıllı termostat, kapı kilitleri, aydınlatma sistemleri gibi akıllı ev aletleri ve garaj kapısı da İos 9 ile kontrol edilebilmektedir.
  5. İos 9’daki Apple Maps Transit özelliği sayesinde toplu taşıma araçlarının bilgisi bir tuş uzaklıkta olacak. Transit Map ile toplu taşıma seferlerinin saatleri, durak ve yol bilgisi hem normal görüntü hem de uydu görüntüsü olarak görülebilmektedir.
  6. İos 8 güncellemesinde bulunan kişisel asistan ve navigasyon sistemi olarak kullanılan Siri de, İos 9’da daha renkli bir tasarım ve yeniliklerle uygulamadadır. Ancak yeni güncellemede Siri %40 performans artışı göstermekte, konum bilgilerini anında vermekte ve planlanmış görevler için hatırlatmalar yaparak hayatı daha da kolaylaştırmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here