iOS 10.3 Güncellemesi ve Yenilikler

0
1
Okuma

ABD merkezli dünyanın en iyi telefon üretici Apple, iOS 10.3 güncellemesini yayınladı. iPhone kullanıcıları için yayınlanan güncelleme beraberinde çeşitli özellikleri de getirdi. Kullanıcılarına daha iyi bir iPhone deneyimi yaşatmak için yapılan güncelleme, indirenler tarafından oldukça beğenildi. Güncelleme ise içerisinde bazı performans iyileştirmelerini ve farklı özellikleri bulunduruyor.

iOS 10.3 Özellikler

AirPods’u Bulma: Bir süredir AppStore’da kablosuz kulaklık AirPos’u bulma uygulaması kullanılıyordu. Ancak bu uygulama beklenmedik bir şekilde marketten kaldırılmıştı. Şirket ise yeni güncelleme ile birlikte bunu telefonun dahili bir özelliği haline getirdi. iOS 10.3 güncellemesi ile artık AirPods’unuzu kolaylıkla bulabileceksiniz.

Animasyonlarda Yenilik: Uygulamalar açılırken ve kapanırken oluşan animasyonlarda değişikliğe gidildi. Artık keskin çizgiler ortadan kaldırıldı ve ön izlemeler biraz daha küçültüldü.

Profilinizi Kolaylıkla Yönetme: Yeni güncelleme ile birlikte artık Ayarlar kısmına girdiğinizde üst sırada ilk olarak Apple kimliğini göreceksiniz. Bu bölümden iCloud bilgileri, hesap bilgileri, kullanılan cihazlar ve gerekli depolama alanı gibi detayları görebileceksiniz.

Uygulama Uyumluluğu Kontrol Etme: iOS 10.3 ile Ayarlar kısmında bulunan Uygulama Uyumluluğu menüsüne mutlaka göz atın. Burada cihazınız ile uyumlu olmayan uygulamaları görebilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla uygulamaları kaldırabilir ya da güncelleyebilirsiniz.

Park Ettiğiniz Aracınızı Bulma: Yenilikler ise her zaman göz önünde bulunmuyor. Haritalar uygulamasında iken hava durumu için buluta basılı tutmanız gerekiyor. Ayrıca park ettiğiniz aracı kaydedebilir, daha sonra yol tarifi alabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here