Instagram’dan Favoriniz Olacak Yeni Özellik

0
0
Okuma

En kapsamlı fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram, her geçen gün yeni bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. SuperZoom özelliğini geçtiğimiz hafta tanıtan İnstagram, bu defada kullanıcıların büyük beğenisini toplayacak yeni bir özellik ile geliyor.

Etkileşim için hikâyeler özelliğini daha önce sunan ve bu konuda ciddi bir etkileşim potansiyeli sağlayan İnstagram, hikâyeler kısmını daha da geliştirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz hafta superZoom ile kullanıcılarını mest eden İnstagram, adım adım yakınlaştırma ve fonda yer alan müzik sayesinde eğlenceli anlar yaşatıyor. Bu durum sonucunda İnstagram kullanıcılarının daha eğlenceli video çekerek paylaşma sayılarını bir hayli arttırdığı gözlemlenmişti.

Şu Anda Test Ediliyor

Şu an test aşamasında olan stop motion, öyle gözüküyor ki İnstagram’ın yeni video özelliği hedeflerinden biri olacak.  Stop motion, arka arkaya çekilmiş görüntüleri sanki hareketli bir video etkisinde yansıttığından ortaya birbirinden hoş görüntüler çıkması kaçınılmaz oluyor. Az çok GIF tarzını andıran bu özellik İnstagram kullanıcılarını daha şimdiden heyecanlandıracak nitelikte bir özellik.

Stop motion özelliği, genellikle İnstagram’ın Hikayeler bölümünde kullanılması beklenmektedir. Şu anda test aşamasını sürdüren stop Motion özelliğinin testleri başarı ile geçmesi durumunda tüm dünya genelinden kullanıcılara güncelleme ile sunulması bekleniyor. Test aşamasının ne zaman biteceği ve sonucun başarılı olup olmayacağı belli olmadığından bu özelliğin ne zaman kullanılacağı ise büyük merak konusu olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here