İnstagram Yeni Özelliği Beğenildi

0
0
Okuma

İnstagram’a Yeni Özellik Geldi!

İnstagram sosyal medya hesapları arasında en popüler olanıdır. Görselliğe dayalı kalite algısının ortaya çıkmasına bağlı olarak, sosyal medya bu mecraya kaymaya başlamıştır. Fotoğraf paylaşma mantığına dayalı olan İnstagram, zaman geçtikçe kendini yenilemiştir. Her geçen gün bir başka özellikle karşımıza çıkan İnstagram her kesime hitap etmeye başlamıştır. İlk olarak yalnızca fotoğraf paylaşılan platformda zamanla çoklu fotoğraf paylaşımı yapılmaya başlamıştır.

Story özelliğinin eklenmesi İnstagram’ın cazibesini arttıran en önemli özelliklerin başında gelmektedir. Bunun yanı sıra özel etiketler, görseller ve video çekim seçenekleri bu platformu daha eğlenceli hale getirmiştir. Yerinde saymayan İnstagram düzenli olarak kendini yenilemiş ve buna bağlı olarak geniş kitlelere ulaşmıştır. Son olarak yorum yapma özelliği hız kazanmıştır.

Ana Ekran Üzerinden Yorum Yapma Özelliği

İnstagram’a son eklenen özellik ise ana ekran üzerinden yorum yapmadır. Zahmetli bir iş olmamasına karşın zaman alan yorum yapma, yeni bir boyut kazanmıştır. Yorum yapmak artık daha da kolay hale geldi. Yapılan açıklama ile özelliğin sunucu üzerinden dağıtıldığı, zamanla tüm kullanıcılara iletileceği vurgulanmıştır.

Önceden İnstagram’da yorum yapabilmek için fotoğraf veya videoya birkaç saniye bakmak gerekiyordu. Şimdi ise direkt yorum yap butonu bulunmaktadır. butona tıklanmasının ardından hızlı şekilde yorum yapılmaktadır. İnstagram’da yorum yapmanın kolaylaşması sayesinde etkileşimin arttırılması hedeflenmektedir. Kısa bir zaman kaybını engelleyen bu özellik, hızlı yaşayan gençlere pratik çözüm sunmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here