Google Play’de kayıtlı olan oyunları başka telefona aktarma

0
5
Okuma

Cep telefonunuz bozuldu veya kaybolduğu zaman bazı kullanıcıların en çok merak ettiği soruların başında telefonlarında kalan uygulamaların ve oyunların akıbeti gelmektedir. Özellikle günümüzde milyonlarda akıllı telefon kullanıcısının olduğunu düşündüğümüzde bu sorun ile karşılaşmanız durumunda yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi verelim.

Kaydettiğiniz oyunları kurtarmak için yapmanız gerekenler

Öncelikle telefonlarınızda bulunan oyunlara yatırdığınız paraların boşa gitmemesi için Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıların telefonlarına Google Play Game uygulamasını indirmesi gerekmektedir. Oyun sektörünün giderek geliştiği günümüzde kullanıcıların para ve zaman harcayarak ileri seviyelere getirdiği oyunları herhangi bir telefonda oynamaları da artık mümkün. Bunun için yapmanız gereken cep telefonlarınızın Game uygulamasın indirdikten sonra bu uygulama üzerinden yeni telefonlardan giriş yapmaları gerekmektedir.

Ancak bazı kullanıcıların bu durum karşısında mağdur olmasından dolayı uygulama üzerinde “ Satın Alımları geri yükle “ seçeneğini ayarlar menüsünden ayarladıktan sonra daha önce satın almış olduğunuz oyun içi satın almaları geri yükleyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan ayarla menüsünü iyice inceleyerek bu konuda bilgi alma şansınız bulunmaktadır.

Bu yukarda bahsettiğimiz özelliğin sadece bazı oyunlar için geçerli olduğunun da altını çizmek istiyorum. Bazı oyunlar bu satın almaları geri verirken, bazı oyunlar ise bu konuda kullanıcıların mağdur olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden detaylı bir inceleme yaparak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here