Google Lens Hakkında Detaylı Bilgiler

0
24
Okuma

Farklı projeleri ile dünyanın dev markası haline gelen Google her geçen gün yeni bir ürün üzerinde detaylı çalışmalar yapmaya başlamaktadır. Aynı zamanda var olan projelerine önem göstererek geliştirmeyi ihmal etmeyen Google, her yıl düzenlemiş olduğu konferans ile ilgili konularda detaylı bilgiler vermektedir. Geçtiğimiz yıl I/O konferansında Google Lens hakkında bilgi veren Google CEO’su Sundar Pichai, Lens ile alakalı detaylı açıklama yapmıştır. Samsung’un Bixby Vision projesi ile benzer özelliklere sahip olduğu ifade edilen Google Lens’in aslında Bixby’den çok daha gelişmiş özelliklere sahip olduğu vurgulanmıştır. İlk aşamada bu cümleleri kuran Google CEO’sunun proje ile ilgili detaylı bilgiyi vermeden önce karmaşa yaratan ifadeleri çürüttüğü gözlemlendi.

Teknolojinin gelişmesi ile paralel olan Google projelerinin hayatımızı yüksek oranda kolaylaştırdığı bilinmektedir. Özellikle kendi projeleri ile var olan teknolojiyi üst seviyelere taşımasını iyi bilen Google, yeni geliştirdiği Lens teknolojisi ile hayatımızda önemli yer tutan kameraları akıllı hale getiriyor. Mobil cihazımızın kamerasından Google Lens özelliği ile birlikte sadece fotoğraf çekme işlemi değil arama işlemi de yapabileceğimiz vurgulanıyor. Bilindiği üzere fotoğraf ve video çekme gibi işlevsel özelliklere sahip olan ve sürekli bu yönde geliştirilen kameraların farklı şekilde hayatımıza renk katacak olması kullanıcıları da heyecanlandıran bir gelişme olmuştu. Lens ile ilgili gelen bilgiler ise kameraların göründüğünden daha fazla iş yapabileceğinin detaylarını bizlere veriyordu.

Google Lens, Google Asistan uygulamasına bağlanan alternatif bir hizmettir. Kısa süre önce hayata geçirilen bu özellik ile akıllı aramalar yapabilirsiniz. Bilindiği üzere hayatımızı yüksek oranda kolaylaştıran ve bize istediğimiz bilgileri kısa süre içerisinde veren Google Asistan, Lens desteği ile adeta şaha kalktı. Google Asistan’ın komut ile çalışma seçeneği kullanılarak Home tuşuna basılı tutup ”Okay Google” komutunu söylemeniz yeterli olacaktır. Bu noktadan sonra Asistan’ı çağırmış olacak ve kamera simgesini arama butonuna sürükleyerek kamera ile arama yapabileceksiniz. Hemen hemen gördüğünüz her nesneyi Google üzerinden arayabilir ve nesneler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu konuda sürekli olarak geliştirme yapılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here