Google Dijital Atölye Nedir, Ne İşe Yarar?

0
5
Okuma

Bir eğitim projesi olan dijital atölye, ülkemize özel içerikleri ile kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Ülkelerin gelişiminde dijital ortamın önemi yadsınamaz bir gerçek olduğundan, bu proje hayata geçirilmiştir. Toplumu bütünü ile kapsayan proje, üç farklı kurum; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İŞKUR ve TOBB işbirliği sayesinde uygulamaya koyulmuştur.

Yaratıcı fikirlere şans tanıyacak olan proje, her kesime eşit fırsatlar sunmaktadır. Değişik fikirlerin hayata geçirilmesini sağlamakta veya işlerini büyütmek isteyenlere olanak tanımaktadır. Online olarak her kesime ulaşma imkanı tanıyan proje sonucunda, yeterlilik sertifikaları verilmektedir. Proje gençler ve girişimcilik ruhu taşıyan bireyler için adeta biçilmiş kaftandır.

Girişimciler İçin Bulunmaz Bir Fırsat

Proje için ilk olarak 9 pilot il seçilmiştir ancak kısa zamanda Türkiye geneline yayılması amaçlanmaktadır. Uygulanan iller arasında; İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kayseri, Antalya, Van, Bursa, Gaziantep bulunmaktadır.

Toplu bir dönüşüm ve istihdam amaçlayan proje nitelikli iş gücünü açığa çıkaracaktır. Eğitimlerin İŞKUR tarafından verileceği uygulama kişilerin becerilerini, yeteneklerini kısacası potansiyel enerjilerini açığa çıkarmayı hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here