Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

0
1
Okuma

Adobe_Photoshop_Express_Windows_8Son yıllarda popülerleşen selfie fotoğrafları ve bu fotoğrafların en çok paylaşıldığı sosyal mecra olan Instagram’ın kullanımı sayesinde fotoğraf düzenleme uygulamalarına olan ilgi de çok arttı. Çünkü pek çok insan söz konusu fotoğrafları hemen çektikleri gibi Instagram profillerinde paylaşmıyorlar, paylaşmadan önce çeşitli filtreler, işlemler ve efektler uyguluyorlar. Bunları bizlere sunan uygulamalar mobil fotoğraf düzenleme uygulamalarıdır.

Fotoğraf düzenleme uygulamalarının kullanımı kişilerin tercihlerine göre değişse de çok ünlü olan bazı fotoğraf düzenleme uygulamaları vardır. Bu çok ünlü fotoğraf düzenleme uygulamalarından bazıları şöyledir:

  • Adobe Photoshop Express

Bu uygulamanın mobil kullanımı, bilgisayar üzerinden kullanımı kadar çok özellik sunamıyor olsa da en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biridir. Çok sayıda efekt içerir, oldukça hızlıdır ve kullanımı kolaydır.

  • Google Photos

Bu uygulamanın çok etkileyici özellikleri vardır. Bu özelliklerden bazıları; görsel arama özelliği, otomatik yedekleme özelliği, animasyon ve efekt ekleme özelliği, fotoğrafları film haline getirebilme özelliği, renk ayarlarını düzenleme özelliği, döndürme ve kesme fonksiyonları vb.’dir. Bununla beraber düzenlediğiniz fotoğrafları direkt olarak sosyal medya sitelerinde paylaşma imkânı sunar. Kolay kullanılabilir ve anlaşılırdır.

  • PicJoy

Picjoy’ un çok farklı özellikleri vardır. Fotoğraflarınızı güne, havaya ve mevsime göre sınıflandırır. Bu uygulama ile fotoğraflarınıza hikâyeler yazabilir ve hikâyeler yazdığınız fotoğraflarınıza sonrasında “Stories” adı verilmiş olan bir sayfadan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here