Facebook Video Sesleri Nasıl Kapatılır

0
7
Okuma

Artik insanların telefonunda facebook uygulaması herkeste var denecek kadar fazla tercih edilen bir sosyal medya uygulamasıdır. 175 milyondan fazla kullanıcısı bulunan facebookta insanlar istediği fotoğrafı,yazıyı ve videoyu paylaşabilmektedir. Facebook iletişim ağı bu kadar tercih edilmesine rağmen birçok önemli üniversitelerden insanların bir sınırı olmadan her anının paylaşmasına eleştiri gelmiştir.Fakat insanlar artık bu sosyal ağ ile bütünleşmiş her anını paylaşma ve beğenilme tutkusuna bağlanmıştır bir kere ve çoğu facebook kullanıcısı bu yüzden eleştirileri önemsememekte ve paylaşımlara devam etmektedir.

Facebook, aktif olarak kullandığımız uygulamaların başında geldiği için neredeyse her hafta güncelleme sunuluyor. Güncellemelerin ayrıntılarında hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler notu görsek de aslında her güncelleme sonrasında  yeni özellikler ekleniyor. Uygulamayı sürekli güncel tutan kullanıcılar arasındaysanız yeni güncelleme ile bir şey fark etmişsinizdir. Facebook’ta paylaşımlara göz atarken haber kaynağınızdaki bir videonun sesini duyduysanız bu, son güncellemeyle birlikte gelen yeni bir özellik. Eskiden sadece kendiliğinden oynamaya başlayan videoların artık sesi de video ile beraber başlamakta. Yani  Facebook haber kaynağında gösterilen videoların sesi otomatik olarak açık konumda. Arkadaş ve takipçi listesi kalabalık olanlar için rahatsız edici bir durum hiç şüphesiz ki. Neyse ki Facebook haber kaynağında gösterilen videoların seslerini kapatma şansına sahipsiniz. Gelin hep birlikte inceleyelim:

Facebook video kapatma sesinin kapatılması işlemi telefondan telefona farklılık göstermektedir.Öncelikle akıllı telefonunuzda Facebook uygulamasını çalıştırın. Eğer Android kullanıcısı iseniz sağ en üstteki üçlü yatay çizgiye ardından Yardım ve Ayarlar altında Uygulama Ayarları’na dokunun. Ayarlar menüsünde “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlar”ı kapatın. iPhone ve iPad kullanıcısı iseniz sağ en üstteki üçlü yatay çizgiye ardından Ayarlar – Hesap Ayarları’na dokunun. Ayarlar menüsünde Sesler’e girin. Burada “Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlıyor”u kapatın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here