E-Ticarette WEB Tasarımının Önemi Nedir?

0
1
Okuma

E-Ticarette WEB Tasarımının Önemi Nedir?

E-ticaret, son yılların, en çok kazandıran ticaret şekli olmuştur. Bir mağaza ile yapılabilecek ticaretten çok daha fazlası, web sitesi aracılığıyla yapılmaktadır. Bir mağaza, sadece bulunduğu bölgeye hizmet verebilirken, e-ticarette, tüm ülkeye, hatta tüm dünyaya ulaşmak ve ticaret yapmak mümkündür. Ancak, bu işi layıkıyla yapabilmek için, en uygun şekilde düzenlenmiş bir web sitesi şarttır. Uygun olmayan bir site, alışveriş için siteye gelmiş müşterileri, ilk bakışta korkutarak, güvenilir olmaktan uzak bir imaj çizecektir. E-ticaret amacıyla kurulan sitede, en önemli nokta; güvenli ödeme yöntemlerini kullanmasıdır. Daha sonra, ticareti yapılan ürünlerin, gerekli görsellerinin konması ve açıklayıcı bilgilerin yer alması gerekmektedir. Aranan ürüne, en hızlı ve kolay şekilde ulaşmak, gelecek olan müşterinin, ilk görmek isteyeceği özellik olacaktır.

E-Ticaret İçin WEB Sitesi İçin Görsel Öneri

Kuracağınız alışveriş sitesinin, ilk görünüşü çok önemlidir. Ana sayfaya gelen ziyaretçi, görüntü kalabalığı ile karşılaştığında, almak için geldiği ürünü unutarak kafası karışabilir ya da aşırı görüntü kalabalığından sıkılıp, arama zahmetine girmeyerek, siteyi terk edebilir. Bu yüzden, arka plan, mümkün olduğunca sade ve mümkünse beyaz olmalı, üzerine yerleştirilen görsellerin, çözünürlüğü yüksek olmalıdır.

Güvenilirlik Önerisi

İlk kez sitenize gelen müşterilere, güvenilir bir imaj yaratabilmek için, mutlaka iletişim bilgilerinizi belirtiniz. Nasıl olsa e-ticaret yapılıyor, iletişim bilgilerine gerek yok şeklindeki düşünce, müşterilerde; belirgin bir adresi olmayan, merdiven altı tabir edilen işyerlerinden olduğunuz yanılgısını yaratabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here