Dying Light İncelemesi

0
1
Okuma

dying-light2015 yılında oyunun kendisi piyasaya çıkmadan tanıtımları ile oldukça ses getiren Dying Light, oyun severlerin beklentisinin oldukça yüksek olduğu keyifli oyunlar arasında yer almaktaydı. Dead İsland ile benzer yönleri ile etkileyici zombi oyunları arasında yer alan Dying Light, Techland tarafından çıkarılmış oyunlar arasında yer alıyor. Açık dünya oyunlarının sıradanlığını geride bırakacak ögelere sahip olan oyun, farklı ve güzel yönleri ile zombi oyunu tutkunları için keyifli bir oyun deneyimi niteliğindedir.

İstanbul şehrinden yola çıkarak oluşturulan yeni şehirde oyun içinde Harran ismi verildiği görülmektedir. Harran ismi ilk açıklandığında akıllara farklı senaryolar gelmiş olsa da, İstanbul’dan esinlenilmiş bir şehir ismi olarak belirlendiği açıklanmıştır.

Dying Light Oyun Özellikleri

Karmaşık bir zombi hikâyesi ile karşı karşıya kalınacak olan Dying Light oyunu, oldukça aksiyon dolu hayatta kalma oyunlarından biridir. Oyuna özgü Harran’a yayılmış olan zombi virüsünden korunmak ve hayattaki diğer insanlarla yaşam savaşı vermek oyunun görsel efekt ve grafikleri ile oldukça keyifli bir hal almaktadır.

Gerçekçi niteliklere sahip şehir ve ses ve görselliği ile oyun severler için ilgi çekici olan Dying Light, hikâyesi ile çok fazla beklentileri karşılayamayacak yalınlıkta hazırlanmıştır. Başarılı bir şekilde tasarlanmış ve gerçeğe dönüştürülmüş olan oyunda, önemli amaçlarda biri de, hayattaki diğer insanlar üzerinde hâkimiyet kurabilmektir. Rahim karakteri ile mücadele içinde oluşun temel nedenlerinden biri de budur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here