Counter-Strike: Global Offensive Tanıtımı

0
8
Okuma

Yaşı 30 ve üzeri olan oyuncuların grup halinde özellikle internet kafelerde oynadığı popüler oyunlar arasında kuşkusuz ki counter strike yer almaktadır. Bu oyun günümüzde 2018 yılında artık internet üzerinden online olarak daha çok oynanmaktadır, yıllar içerisinde oldukça gelişen counter strike global offensive olarak kendini yenilemiş ve oyuna daha kaliteli silahlar ve grafik gücü oldukça iyi yeni haritalar katılmıştır.

Bir döneme damga vuran efsane oyundur. Yıllar geçtikçe bu oyunun yeni versiyonları raflardaki yerini almıştır. Counter-Strike: Global Offensive tanıtımı konusuna baktığımızda, oyun Valve Corporation ve Hidden Path Entertainment tarafından yayımlanmıştır. Counter-Strike: Global Offensive oyunu, birinci şahıs nişancı türünden aksiyon oyunudur. Counter-Strike: Global Offensive oyunu Windows, Xbox, Mac OS X, PlayStation 3 ve Linux platformlarında oynanabilmektedir. Bu çok oyunculu oyun dikat çekmekte ve birçok oyuncu tarafından tercih edilmektedir.

Oyunda oyuncular öncelikle takımlarını belirlemektedir. Oyuncular, terörist ya da anti-terörist takımlarından birini tercih etmektedir. Takımlar tamamlandığında mücadele başlamaktadır. Oyun içinde bulunan çeşitli haritalardan biri seçilerek oyuna başlanmaktadır. Aynı zamanda takımlar belirlenen haritada rakipten daha fazla oyuncu öldürmeye çalışmaktadır. Belirlenen süre zarfında hangi takım rakipten daha fazla oyuncu yok ederse o takım oyunu kazanmaktadır. Ağ üzerinden çoklu olarak oynanması oyunu cazip hale getirmektedir.

Tüm bunların yanı sıra yeni modlar çıkarılmakta ve bu modlar ile oyun daha da zevkli hale gelmektedir. Diğer Counter-Strike oyunlarından farklı olarak eklenen “Silah Yarışı” yani “Arm Race” modu oyuna olan ilgiyi artırmıştır. Ayrıca diğer oyunlara göre daha fazla harita eklenmesi de oyunun artı yönleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca görevlerin tamamlanması için rakip takımdaki bütün oyuncuların yok edilmesi gerekmektedir. Bir turda ölen oyuncu tekrar dirilmek için diğer turu beklemek zorundadır. Oyuncular rakipten ne kadar oyuncu imha ederse o kadar para kazanmakta ve bu paraların karşılığında çeşitli silahlar ve teçhizatlar alabilmektedir.

Counter-Strike: Global Offensive oyunu oldukça popüler ve çok oyunculu oyunları sevenler için oldukça iyi bir alternatiftir. Bu oyunu oynayan oyuncu sayısı artış göstermekte ve kullanıcılar keyifli vakit geçirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here