CoilWhine Nedir, Nasıl Çözülür?

0
0
Okuma

coilwhineCoilWhine kelimesinin Türkçe karşılığı bobin sesidir. Bobin, bilgisayardaki ekran kartına aktarılan elektriği dengelediği için tüm bilgisayarda bulunan bir parçadır. CoilWhine parçasının zarar görmesi ile bilgisayardaki çalışma sesleri yükselir ve kişilerin rahatsız olmasına sebep olur.

CoilWhine Sorunu Nasıl Çözülür?

Sorunun çözülmesi çok zordur. Çünkü parçanın tamiri yapılamamakta ve sadece değişim ve para iadesi yapılabilmektedir. Değişim ya da iade yapılması istenmiyorsa, ses ayarlarının kontrol edilmesi ve ses dalgalarının ayarlanması, sorunu tam olarak çözmese de, en aza indirebilir.

CoolWhine Nelerde Bulunur?

Bilgisayar da dâhil olmak üzere, elektronik devre yer alan tüm cihazlarda bulunur. Telefon, bilgisayar, tablet ve şarjları bobin sorunu çıkan cihazların en başında gelir.

CoolWhine Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Elektronik devreli cihazların içerisinden ses gelmesi ile anlaşılması mümkündür. Çıkan ses, kullanım şekline göre değişmektedir. Oynanan bir oyunda rahatsız edici yükseklikte ses çıkarken, oyun dışında bir şey yapıldığında ise daha alçak ve tiz bir ses duyulabilir. Çünkü oyun oynanırken, enerji akımı fazlalaşır ve titremeyle çıkan ses yükselir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here