Çocuklar İçin Akıllı Saat: Alcatel Move Time

0
14
Okuma

Günümüzde çocukların güvenliğini sağlamak bazen zor olabiliyor. Nerede oldukları ve ne yaptıkları bazen kafamızı kurcalayabiliyor. İşte tam bu noktada geliştirilen bu teknoloji sayesinde çocuklarımızın nerede olduğunu anında öğrenebilmemiz mümkün oluyor. Alcatel’in ürettiği Move Time, hem bir saat hem de bir uyarı cihazı. Çocuğun herhangi bir acil durumda SOS tuşuna basarak ile bireylerini ve rehbere eklenen kişileri mesaj yolu ile uyardığı bir teknoloji. Mesajda çocuğun bulunduğu konumu bildirip anında müdahale edilebilmesini sağlıyor.

Bu cihaz 5-9 yaşları arasında bulunan çocuklar için tasarlanmış bir saat. Bu akıllı saat sayesinde ebeveynler çocuklarını istediği zaman arayabilecek, sesli mesaj atabilecek ve nerede olduklarını anında öğrenebilecekler. Aynı zamanda ebeveynlerin belirlediği 10 kişi de çocuklara bu yöntemlerle ulaşabilmekte. Çocuklar ise bu saat sayesinde sadece bu tanımlı olan kişilere arama veya sesli mesaj yöntemi ile ulaşabilmekte.

Akıllı çocuk saati Move Time ile GPS; A- GPS, LBS, GSM ve Wi-Fi kullanarak çocukların nerede olduğunu yer ve mekan farketmeden bulunabiliyor.

Ayrıca Alcatel Move Time akıllı saat, tasarım ve dayanıklılık konusunda da oldukça iddialı. Kaliteli tasarımı ve IP65 seviyesinde toza ve suya dayanıklılık özelliği ile de çocukların rahatça kullanabileceği bir cihaz.

Uzun pil ömrü ve iki farklı renk seçeneği bulunan akıllı saat, şuan sadece Turkcell mağazalarında satışa sunulmakta. Tavsiye edilen satış fiyatı da sadece 449 TL.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here