Çin, Uzaktan Algılama Uyduları Fırlattı

0
0
Okuma

Çin ülkesi hergeçen gün teknoloji alanında yepyeni yeniliklere imza atmaktadır. Bu defa da uzaktan algılama özelliğine sahip olan uydular geliştiren Çin ülkesi, geliştirdiği uzaktan algılamalı uydular sayesinde hem ülke ekonomisine ve hem de ülkenin dış ticaret hacmine yeni bir potansiyel kazandırmayı hedeflemektedir.

Cilin 1-04, Cilin 1-05, Cilin 1-06 isimleri ile ürettiği uzaktan algılamalı uydular sayesinde teknoloji alanında yeni bir başarıya daha imza atan Çin ülkesi, geliştirdiği uzaktan algılama özellikli uyduları Şanşi eyaletinde yer alan Tayyüen Uydu Fırlatma Merkezi üzerinden uzun yürüyüş 6 ile yörüngeye fırlatmayı başardı.

Uzaktan Algılama Uyduları Çin Ülkesinin En Gözde Uydu Teknolojisi Geliştirme Firması Tarafından Gerçekleştirildi

Çin ülkesi açısından ve dünya geneli açısından oldukça kayda değer bir gelişme olan uzaktan algılamalı uyduların geliştirilmesinde ise ülkenin en gözde uydu teknolojisi geliştirme firması olan Çang Guang Uydu Teknolojileri şirketi tarafından gerçekleştirildi.

Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre, Çinin uzaktan algılama özelliğine sahip olan uyduların video, resim gibi bazı aktiviteleri de kolay bir şekilde gerçekleştirebildiği yönündedir.

Uydudan elde edilen bilgiler doğrultusunda bilgiler sunan yetkililer, Cilin uzaktan algılama özelliğine sahip uyduların, gerek ülke ekonomisi açısından ve gerekse de ülke açısından önemli faydalar sunabileceğinin altını çizmektedirler. Cilin uzaktan algılamalı uydular hakkında gelişmelerin devam edebileceği öngörülmektedir. Teknolojik gelişme ülke genelinde büyük yakın uyandırdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here