Bu Yıl En Çok Satılan Arabalar

0
10
Okuma

Otomotiv Distribütörleri Derneği, 2018 yılında en çok satılan arabalar listesini açıkladı. Bilindiği üzere sene başında ÖTV zammı gelmişti. Otomobil fiyatlarında yaşanan artış vatandaşları da sıfır araçtan uzaklaştırmıştı. Ancak yine de satışların iyi olduğu ve geçen yılın aynı dönemine göre sadece %4’lük bir azalma olduğu belirtildi.

2018 En Çok Satılan Arabalar

2018 yılında ise toplam 82.288 adet sıfır araç satışı yapıldı. İlk dönem raporlarına göre çeşitli modeller vatandaşlar tarafından satın alındı.

Renault: En çok satılan araçlar listesinin ilk sırasında ise Renault markası yer alıyor. Fransa merkezli şirket 2018 yılında Türkiye’de 1029 araç satışı gerçekleştirdi. Ülkemizde yoğun ilgi gören Renault markası özellikle yedek parça ve yakıt tasarrufu gerekçesi ile tercih ediliyor.

Volkswagen: Almanya merkezli dünyanın en iyi araba markalarından birisi olan Volkswagen, 2018 yılında Türkiye’de 1 bin 116 araç satışı gerçekleştirdi.

Ford: Sağlamlığı ve parça kalitesi ile bilinen Ford şirketi 2018 yılında 1 bin 649 araç satışı yaptı. Ford bu satış rakamı ile Türkiye’de 3.sırayı aldı.

Fiat: İtalya merkezli olan ve Bursa’da da Türkiye’nin en büyük araba fabrikalarından birisi bulunan Fiat, 2018 yılında 1.100 araç satışı gerçekleştirdi.

Hyundai: Ülkemizde de sıkça tercih edilen bir araç modelidir. Özellikle son çıkardığı modeller ile adından söz ettiren Hyundai, 1.358 araç satışı ile listemizin 5.sırasında yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here