Araba Güvenliği için TrackR

0
34
Okuma

Araba Hırsızlığını Büyük Ölçüde Engelleyecek Cihaz : TrackR 

Günümüzde araç hırsızlığı geçen yıllara oranla fazlasıyla artmış durumda. Araçlara takılan alarmlar ve motor kilitleri ise caydırıcı olsalar da tam anlamıyla araçların çalınmasına engel olamıyor.

Ulusal İstatistik Bürosu’na göre geçtiğimiz 2016 yılında araç hırsızlığına ilişkin ortalama 358 bin bildirimde bulunulmuştur. Bunun yanı sıra soruşturulmamış en az 30 bin çalınma vakası mevcut.

Otomobil sigortası uzmanlarına göre aracın üzerinde bir takip cihazı bulunması her yöntemden daha iyi sonuç vermekte. Uzmanlar alarm ve motor kilidinin bir noktada devre dışı bırakılabildiğini belirtiyor. Bu noktada ise piyasaya çıkmış yeni bir takip cihazı araç sahiplerinin yardımına koşuyor. Cihazın adı ‘TrackR’.

TrackR Nedir? 

Türkiyede de satışa sunulmuş TrackR isimli cihaz bir bozuk para cüzdanı boyutunda. Sadece araçlar için tasarlanmamış olup istenen yere yerleştirilip takip etme imkanı sağlıyor. Cihazın satış fiyatı 30 Euro, telefona indirilen aplikasyonu ise ücretsizdir. Cihazı bir kez satın aldıktan sonra ise aylık bedel ödemeye gerek kalmadan kullanmaya devam edilir.

Nasıl Kullanılır? 

TrackR cihazını aldıktan sonra aracın göz önünde olmayan herhangi bir yerine saklamak yeterli. Bu aşamadan sonra TrackR ücretsiz uygulamasını akıllı telefona indirmek ve telefon ile arabadaki cihazı eşleştirmek gerekiyor. Cihaz ile telefon eşleştirildikten sonra “cihazı bul” sekmesine tıklanarak araç nerede ise telefonda konum koordinatlarıyla birlikte yer alıyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here