Apple’nin Yeni İphone Modeli Elinde Kaldı

0
0
Okuma

Dünyanın en iyi mobil cihaz üretici firmalarından biri olan Apple firması tarafından üretilen yeni iphone serisi beklenilen satış rekoruna ulaşamadığından firmanın elinde kaldı. 2017 yılında satışa çıkarılan yeni iphone serisi olan İphone 8 ve 8 Plus serisi modei firma tarafından detaylı reklamlarının yapılmasına rağmen kullanıcılar tarafından yeteri düzeyde talep göremedi. Apple firması tarafından yapılan açıklamaya göre satış rekoru yalnızca % 69 düzeyinde kalabildiği yeni iphone serisi hakkında Apple firması tarafından birçok yeni özellikler ilave edilmesine rağmen istenilen düzeyde satılamadı.

Apple Firması Tarafından Konu İle İlgili Olarak Açıklama Yapıldı

Firma yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, yeni iphone serisinin beklenildiği gibi satış yapamasının yetersis stok ve fiyat yüksekliği sebebiyle olabildiği yönünde açıklama yapıldı. Ancak yakından bakıldığında yetersiz stok ile ilgisi bulunmaması, Apple firmasının bu anlamda kariyer düşüklüğü yaşayabildiğini akla getirmektedir.

Yeni İphone Serisi Beklenilen Talebi Görememesinin Diğer Nedeni Ne Olabilir?

Firma tarafından yapılan açıklama her ne kadar tatmin edici olmasa da, 2017 yılına özel üretilen yeni iphone serisi yeteri düzeyde talep görememesinin nedeni olarak kuşkusuz ki yeni modelin yüksek fiyat tarifeleri üzerinden satışa sunulmasıdır. Bu sayede İphone akıllı cep telefonu tutkunlarının dikkatinin başka yönlere çekilmesine neden olan bu faktör, Apple firması tarafından kabul görmekle birlikte, birçok iphone cep telefonu kullanıcıları tarafından da doğrulanmaktadır. Bu gibi olumsuz durumları nadiren yaşayan dünya mobil teknoloji devlerinden Apple firması, bu konu hakkında yeni düzenlemeler yapıp yapmayacağı ise merak konusu olmuştur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here