Apple’da Yeni Gelişmeler

0
2
Okuma

APPLE VE YENİ GELİŞMELER

Apple-gelismelerTeknoloji devi Apple, her zaman kendinden söz ettirmeyi başaran bir markadır. Rekabetçi Pazar ortamında her zaman zirvedeki yerini koruyan ve çeşitli özellikleri ile akıllı telefon ve akıllı saatleri ile her zaman dikkat çekici ve baş döndürücü olmaya devam ediyor. Kullanıcılarına sunduğu her akıllı cep telefonu, güncellemeleri ve uygulamaları ile büyük bir beğeni toplayan Apple’ın başarısı gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Bazı tedarik zinciri kaynaklarından elde edilen birtakım bilgilere göre gelecek sene hakkında bazı önemli gelişmelerden bahsediliyor. İlk önce Apple Watch’ta görülen Force Touch özelliği şimdi ise İPhone 6s ve 6s Plus’ta 3D Touch adı ile kullanıcılara sunuluyor. Bu etkili ve kullanışlı teknoloji sadece Apple ekosistemine özel gibi görünebilir. Ancak bundan sonra böyle bir durum olmayacak. Çünkü bu teknolojik özelliğin etkileri artık diğer akıllı telefon üreticilerine de bulaşmaya başlamış durumda görünüyor. Daha detaylı bilgi vermek gerekirse; yakın tarihli bazı raporlar analiz edildi ve Samsung ile Xiaomi’nin 3D Touch’a benzer bir teknolojinin kullanıldığı ortaya çıktı. Bu bilgilere göre Android telefonların üreticileri, IPhone’la rekabet etmek ve yeni ürünlerin performansını arttırabilmek için yepyeni modellerinde dokunmatik sensörleri üzerinde birtakım değişiklikler yapabileceği söz konusu durumda görünüyor. Eğer bu durum gerçekleşirse 2016’da çıkacak olan üst donanımlı modellerde bulunan Force Touch özelliği eski farklılığını kaybederek standart bir özellik haline gelecektir.

2016’da tüketiciler tarafından akıllı telefonlarda daha çok parmak izi sensörlerine olan talebin büyüyeceği konusunda bir takım olasılıklarda beklenen durumlardan biri haline gelmiştir. Bazı yerlerden edinilen bilgilere göre FocalTech, Elan ve Goodix Force Touch sensörü pazarına girmiş bulunmakta görünüyor.

Şimdilik yeni gelişmeler hakkında elde edilen bilgiler bu yönde ilerliyor. Daha sonraki günlerde ise yeni gelişmelerin neler olacağı merakını koruyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here