Apple Ücretsiz 50 GB Alanı Müjdeledi

0
11
Okuma

Dev marka Apple’ın iCloud servisi üzerinden kullanıcılara sunmuş olduğu depolama alanını arttırıyor. Yapılan yeni çalışmalar ile birlikte iCloud üzerinden kullanılabilecek depolama alanı limiti arttırılmaya başlandı. Kısa süre önce şirketin bu yöndeki çalışması ile ilgili sızıntılar dikkat çekmişti. Özellikle teknoloji blogları ve önemli markaların ortaya attığı iddia ile depolama alanının arttırılacağı ifade edilmişti. İlgili haberlerin ardından iCloud kullanıcıları detaylı araştırma yapmaya başladı. Aynı zamanda şirketin resmi hesapları ciddi oranda takip altına alındı. Gelecekteki çalışmaları ile ilgili ayrıntılı bilgi vermeyi tercih etmeyen, genellikle tanıtım ve fuarlarda bu tür girişimlerde bulunan marka ise iCloud ile ilgili iddiaları doğruladı. İlgili açıklamanın ardından limitin ciddi oranda arttırılacağı ifade ediliyor. Eskiden 5GB ücretsiz depolama alanı sunulan kullanıcılar üst paketleri ücretli olarak alabiliyordu. Her ne kadar güvenilirlik konusunda skandal haberler ile adı anılsa da iCloud’un ücretsiz servisi sıklıkla tercih edilmekteydi.

iCloud Depolama Alanı Ciddi Oranda Arttırıldı

Son zamanlarda güvelik açıkları ile adı anılan iCloud servisi her ne kadar skandal haberler ile gündemde yer alsa da aktif kullanıcı sayısı bakımından dikkat çeken servislerden birisi olmuştur. iCloud servisinin hızlı ve pratik yapısının yanı sıra kullanıcılar için sürekli olarak geliştirilmesi ve premium kullanıcılara birçok avantaj sunması en önemli özelliklerinden birisidir. Ücretsiz ve preium olarak iki farklı şekilde paket sunan servis bu kez ücretsiz hesaba sahip olan kullanıcılarını memnun edebilecek müjdeli haberini vermeyi ihmal etmedi.

Eskiden 5 GB ücretsiz depolama alanına sahip olan bireysel kullanıcılar bir üst paket için para ödemek zorundaydı ve en alt sınır 5 GB olarak belirlenmişti. Ancak bu limit ciddi oranda arttırıldı. Gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayarların hard diskleri bile yetersiz kalmaktadır. Haliyle depolama alanı konusundaki sıkıntımızı kısmi olarak çözen harici depolama alanları en iyi alternatiflerimizden birisi olmuştur. Özellikle 50 GB ücretsiz alan verileceği ile ilgili haberlerin doğrulanması kullanıcılar açısından ideal servislerden birisi konumuna getirilmiştir. iCloud servisinin yakın zamanda ücretsiz hesaplar için vaad ettiği çalışmayı yapacağı ifade ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here