Apple Artırılmış Gerçeklikte Yeni Ortağını Buldu

0
0
Okuma

Apple, 2018 yılı içerisinde artırılmış gerçeklik gözlüklerini kullanıcılara açacak. Uzun bir süredir artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerine çalışan Apple, bu konuda iş ortaklığıyla tekrar gündeme gelmeye başladı.

Apple Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri için Kiminle Ortak?

Apple, kablosuz bir şekilde telefon ile bağlantı kurup görüntü ve diğer tüm detayları aktarmayı sağlayacak gözlükler üzerinde uzun süredir çalışmaktaydı. Yayılan tüm bilgiler ve yapılan açıklamalar doğrultusunda 2018 yılında gözlüklerin piyasaya sunulacağı biliniyor.

Tüm bu proje esnasında yalnız olduğu bilinen Apple, birkaç blogda sunulan bilgilere göre Carl Zeiss ile iş ortaklığı yaptı. Apple’ın, Zeiss’in istihdam sağladığı şirketlerden biriyle anlaştığı duyulduktan sonra çalışanlar tarafından da net bilgiler elde edildi.

Apple ve Artırılmış Gerçeklik Gözlükleri

Apple tarafından iGlass adı ile piyasaya sunulacak olan artırılmış gerçeklik gözlükleri, merakla bekleniyor. Ürün projesi ve sonrası için Carl Zeiss ile anlaşan Apple, dünya tarihine damgasını vuracak bir ürünle gündemde kalmaya devam ediyor.

Gözle görülenleri iPhone ekranlarına taşıyacak olan artırılmış gerçeklik gözlükleri, Google Glass’ı anımsatıyor. Sanal gerçeklik kavramından biraz daha kapsamlı olan artırılmış gerçeklik gözlükleri, uzun vadede çok daha sağlam bir yatırım olacağa benziyor. Bu nedenle Apple, sanal gerçeklikten ziyade artırılmış gerçekliği tercih etmekte. Finansal adımların atıldığı artırılmış gerçeklik gözlükleri, teknoloji ile yakından ilgilenen pek çok kişinin merakını cezbediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here