Android’te Birden Fazla Google Veya Gmail Hesabı Nasıl Yönetilir

0
1
Okuma

android-mailTeknoloji çağında hemen hemen hepimiz birden fazla mail adresi ile zaman geçirmekte, kullanmaktayız. Mail adreslerinin çok olması ve akıllı telefonlar üzerinden kontrol edilmesi sürekli olarak giriş yap, çıkış yap işlemlerine neden olur iken Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda bu işlemler yapılmadan birden fazla Google veya gmail hesabı kullanılabilmektedir. Peki Android’te birden fazla Google veya Gmail hesabı nasıl yönetilir?

Android’te Birden Fazla Google Veya Gmail Hesabı

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlarda istediğiniz kadar Google veya Gmail hesabını kolay bir şekilde yönetebilirsiniz.

Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon kullanıcısı iseniz öncelikle Ayarlar sekmesinden Hesabım bölümüne giriş yapıyorsunuz. Burada cihazınızdaki uygulamaların hesapları yer almaktadır. Buradan öncelikle Google seçeneğini seçiyoruz. Telefonunuzdaki daha önce kayıtlı olan Google hesapları listelenecek ve en alt bölümde de “ Hesap Ekle “ seçeneği yer almaktadır. “ Hesap Ekle “ diyerek devam ediyoruz ve ister yeni bir Gmail hesabı oluşturabilir, isterseniz de var olan bir Gmail hesabınız ile giriş yaparak devam edebilirsiniz.

İşlemlerinizi tamamladıktan sonra artık Android işletim sistemine sahip cihazınızda birden fazla mail adresini kullanabileceksiniz. Gerek Gmail olsun, gerekse de diğer mail programları olsun hepsinde birden fazla gmail hesabını yönetebileceksiniz. Giriş ve çıkış işlemleri ile zaman kaybetmek ve sürekli uğraşmak istemiyorsanız bu kolay yöntemi uygulamalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here