Android Telefon Sahipleri için En İyi Zeka Uygulamaları

0
1
Okuma

android-oyunlarÇocuklar artık akıllı telefon ve tabletler ile büyüyor. Çocuğunuz gelişmiş bir teknoloji çağında olduğu için maalesef bu cihazlardan uzak kalamıyor. Bu gayet normal bir durum olur iken sizin ebeveynler olarak çocuklarınızı bu telefonda daha faydalı uygulamalara yönlendirmeniz gerekiyor. Akıllı telefonları çocuklar genellikle oyunlar için ellerine alır iken onlara sunabileceğiniz en iyi zeka oyunlarını sizlere tanıtmak istiyoruz. Zaten oyun oynayan çocuğunuzun ilgi alanını bu oyunlara çekerek oynarken öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

  • Kelime Bulmaca

Çocuklar için en uygun ve en iyi zeka oyunlarının başında bulmaca geliyor. Büyükler gibi bulmacalara farklı bir ilgi gösteren çocuklar için Kelime Bulmaca oyunu doğru bir tercih olacak. En çok oynana ücretsiz zeka oyunları arasında yer alan bu oyunda çocuklarınız düşünme, pratik yapma, zeka yürütme ve kelime dağarcığı gelişimi konusunda faydalanmaktadır. 10 farklı kategori ve 3 farklı zorluk derecesinde bölümlerden oluşan Kelime Bulmaca oyunu aynı zamanda çocuğunuza rekabet etmeyi, başarmayı aşılayacak.

  • Adam Asmaca

Android telefon sahipleri için en iyi zeka uygulamalarından biri de adam asmaca oyunu. Yüzyıllardır kağıt ve kalem ile severek oynana adam asmaca oyununu çocuklarınıza telefon üzerinden oynatabilirsiniz. Farklı kategoriler ve zorluk derecesinde bölümleri ile dikkat çekmekte olan adam asmaca oyunu renkli tasarımları ve eğlenceli temaları ile çocukların ilgisini çekiyor.

  • Çocuk Puzzle

Özellikle okul öncesi çocuklar için en uygun zeka oyunlarının başında puzzle gelmektedir. Yap boz oyunları hem öğretmenler, hem de çocuk uzmanları tarafından önerilen oyunlar arasında yer almaktadır. Tıpkı gerçek bir puzzle oyunu ile birebir olan bu oyunda çocuklarınız parçaları doğru yerlere yerleştirmek için zekalarını geliştirmek zorunda. Çocuğunuzun yaşına göre 6 adet, 9 adet, 12 adet, 16 adet, 30 adet ve 56 adet parçadan oluşacak puzzle bölümlerinden birini seçerek başlayabilirsiniz. HD grafiklere ve 18 farklı bölüme sahip olan Çocuk Puzzle oyunu tamamen ücretsiz olması ile de en popüler zeka oyunları arasında yer almaktadır. Reklamsız olan ve sezgisel gelişimi sağlayan bu oyunu çocuklarınıza oynatın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here