Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

0
0
Okuma

Xperia_z3-hakkindaTeknolojinin gelişmesi ile birlikte hepimizin elinde yer almakta olan akıllı telefonlarda pek çok farklı özellik ile yenilenerek hayatımıza dahil oluyor. İşletim sistemleri değişmeyen ancak ek özellikler getirilen akıllı telefonların en büyük sorunu ise şüphesiz ki şarjı. Kullanıcıların hemen hemen hepsinde şarj sorunu yaşanır iken bunun en temel nedeni telefonların uygulamalara dayalı olarak çalışmasıdır. Bu konuda Android işletim sistemine sahip olan cihaz sahiplerinin telefonlarını nasıl daha hızlı şarj edebileceklerini aktarmak istiyoruz.

Android Telefonlar Nasıl Daha Hızlı Şarj Edilir?

l Andorid işletim sistemine bağlı akıllı telefonunuzu kablosuz şarj aleti veya USB ile şarj etmek uzun süreli şarj süresine neden olacaktır. Bu yüzden kesinlikle 220W gücünde şarj olacak olan şarj aleti ile şarj etmelisiniz.

l Cihazınızı şarj olduğu süre boyunca uçak modunda tutmak iki kat daha hızlı şarj olmasını sağlar. Çünkü uçak moduna aldığınızda cihazdaki arka planda çalışan tüm uygulamalar etkisiz hale gelecek herhangi bir güç harcanmadığı için daha hızlı şarj olacaktır.

l Android cihazınızın şarj süresine etki eden önemli faktörlerden biri de GPS, Bluetooth, NFC, Wi-Fi özelliklerinden herhangi birinin açık durumda olmasıdır. Eğer hızlı şarj istiyorsanız bu uygulamaları şarj sırasında kapatın.

l Akıllı telefonların ve özellikle de Android işletim sistemine sahip olan cihazların hepsinde en çok güç ekran tarafından harcanmaktadır. Cihazınız şarj olur iken ekran parlaklığını minimuma getirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here