Android Nougat Detaylı Bilgiler

0
3
Okuma

Android’in en yeni sürümü olan 7,0 ‘’Nougat’’ isimli güncellemesi nihayet kullanıcılara hizmete sunuldu.

Güncellemenin görücüye çıkması ile birlikte bu güncellemeyi Alacak Cihaz isimleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. LG firmasının Amiral Telefonu olan G5, Motorola Firmasının Moto Z ve Moto Z Force cihazları yanı sıra el yakmayan bütçe dostu olan Moto G4 ve Moto G4 Plus cihazlarına sahip kullanıcılar da bu güncellemeyi kullanabilecekler. Ayrıca Sony Markasının yeni telefonları olan Xperia X ve Xperia X Compact’ın da bu güncellemeyi kullanacağını size aktarabiliriz.

Peki, sizin cihazınız bu güncellemeyi alabilecek mi? Android’in Son sürümünün çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şey burada.

Samsung Kullanıcıları

Bilindiği Üzere Samsung Google ile olan anlaşmasından dolayı Aralık Aylarının başlarında Bu sürümün stabil olmayan Beta bir sürümünü yayınlamıştı. Bu Beta sürümünü S7 kullanıcıları Ve S7 Edge kullanıcıları Galaxy Beta Program uygulaması ile cep telefonlarına kurabiliyorlardı.

Eğer ki bu serilerin bir cihazına sahipseniz çok beklemenize gerek kalmadan stabil sürümünü indirebileceksiniz.

LG Kullanıcıları

G5 kullanıcılarının birçoğu şuanda Yazılım Güncelleme menüsünde uygulamanın Güncellemesini yapabilir gibi duruyor. Daha eski cihazlara gelirsek eğer sizlere üzücü bir hatırlatmamız olacak. Hatırlarsanız ki Google‘ın akıllı telefonlar için güncelleme desteği politikası olan ‘’Bir cihazın piyasaya sunuluş tarihinden itibaren en güncel Android sürümünden yararlanabilme süresi 2 Yıldır’’ şimdiden G4 ve V10 kullanıcılarını üzmüş durumda.

Sony Kullanıcıları

Xperia Cihazlarının birçoğu güncellemeyi almaya başlamış durumda. Xperia X Performance, Xperia XZ, Xperia X ve Xperia X Compact cihazlarına sahip birisi güncellemeyi şuan kurabilecektir. Ayrıca: Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia XA ve Xperia XA Ultra cihazları da çok yakın bir zaman diliminde bu cihazdan faydalanabilecekler.

HTC Kullanıcıları:

HTC firması yeni Android sürümünü; HTC 10 , One M9 ile Ocak ayının başlarında buluşturacağını onaylamıştı.

Fakat bir HTC One M8 cihazına sahipsen eğer tekrardan Google’ın 2 Yıl kuralına takılmış bulunuyorsun üzgünüm L .

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here