Android Cihazlarda Unuttuğum Wifi Şifresini Nasıl Bulurum?

0
3
Okuma

lg-g-android-5Android Cihazlarda Unuttuğum Wifi Şifresini Nasıl Bulurum?

Pek çok kişi, her zaman kullandığı wifi şifresi ile android cihazlardan internete bağlanır. Ancak ardından, bu şifre görünmez olur ve ihtiyaç duyulduğu anda şifrelere ulaşmak istenebilir. Bu aşamada işiniz her ne kadar kolay olmasa da zor da değildir.

Root Explorer Uygulaması ile Wifi Şifresini Bulma

Bu uygulamanın kullanılması için telefonunuz rootlanmış olması gerekmektedir. Eğer şimdiye kadar bu işlemi yapmadıysanız, öncelikle risklerini öğrenin ve kararını buna göre verin. Ardından Root Explorer uygulamasını indirin ve kurun. Bu uygulamanın amacı, dosyaların yönetilmesini sağlamaktır. Aşağıdaki yolları izleyerek, wpa_supplicant.conf dosyasına ulaşın.

  • Data
  • Misc
  • Wifi

Bu dosyayı, bilgisayarınıza atın ve not defteri ile açın. Dilerseniz, telefonunuza yüklediğiniz not defteri ile de işlemi gerçekleştirebilirsiniz.  Dosyayı açtıktan sonra CRTL+F kombinasyonu ile arama ekranını açın ve ayrı ayrı ssid ve psk kelimelerini aratın. İlkinin karşısındaki wifi adı iken; 2. Kısımda yer alan şifredir.

Wifi Key Recovery ile Wifi Şifresini Bulma

Wifi key recovery uygulaması, çözümü size en baştan veren bir uygulamadır. Bu uygulamanın yüklenmesi için de; telefonu root atılması gerekmektedir. Ardından uygulamayı telefonunuza yükleyin. Yükleme işleminden sonra her giriş yaptığınız wifi bağlantısının şifreleri kayıt altında tutulacak ve istediğiniz zaman ulaşmanız mümkün olacaktır. Ancak uygulamanın yüklenmesi öncesinde giriş yaptığınız bağlantıların kayıtlarına bu yöntem yardımıyla ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here