Android 7.0 Nougat Özellikleri

0
6
Okuma

nougatBazı kullanıcılar daha Android’in 6.0 Marshmallow uygulamasını bile görememişken Google hiç kimseye acımadı ve Android 7.0 Nougat’ı belli cihazlar ile birlikte kullandırmaya başlattı.

Android 7.0 Naugat’a hemen ulaşmak pek mümkün değil. Fakat yine de çoğu kullanıcı bu güncellemenin ne gibi yenilikler getireceğini bilmek istiyor. Android Lollipop güncellemesinde kalanlar için pek hoş olmayacak bunları okumak. Çünkü maalesef ki daha uzun bir süre bu güncellemeye kavuşamayacaklar. Daha fazla zaman kaybetmeden Android 7.0 Nougat güncellemesinin bizlere getirmekte olduğu yeniliklere göz atalım.

İki Dili Aynı Anda Konuşabilecek

Android 7.0 Nougat 1.500’ün üzerinde emojisiyle oldukça zengin. Bu emojilere 72 adet daha emoji ekleniyor. Oldukça eğlenceli ve güzel emojileri umarım sizlerde en yakın zamanda görebilir ve eğlenceye dahil olabilirsiniz. Bu eğlenceli tarafının yanı sıra Android 7.0 Nougat’ın multilokasyon seçeneği sayesinde aynı zaman içerisinde iki, hatta daha fazla dil kullanılabiliyor.

Çok Pencereli ve Hızlı Uygulama Geçişli Yeni Güncelleme

Bu güncelleme ile birlikte iki tıkla uygulamalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu sayede herhangi iki pencereyi yan yana ya da alt alta getirebilirsiniz. Örneğin arkadaşınıza bir şeyler yazarken aynı anda filminize de göz atabilirsiniz.

Grafik Dünyasında Yeni Bir Boyut

Android 7.0 Nougat’ın kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bir tanesi de Vulkan grafik API’si. Bu özellik sayesinde 3B grafiklere kavuşabilir ve örneğin oyunlarınız da zevki doruk noktalarında hissedebilirsiniz.

Android 7.0 Nougat İle Ekran Boyutunu Ayarlama

Ekran bulunan yazıları o anda okumakta da zorluk çeken kişiler bu güncellemenin getirdikleri sayesinde boyutta değişiklik yapabiliyorlar.

Batarya Kullanımında Ekonomi

Android kullanıcılarının hemen hemen hepsinin ortak sorunlardan bir tanesi bataryanın erken tükenmesidir. Bataryanın erken tükenmesine en çok sebebiyet veren unsurlardan biri de telefon kullanılmadığı zaman olması gerektiğinden çok güç tüketmesi. Bu nokta da Marshmallow güncellemesiyle yenilik yapılmıştı fakat Android 7.0 Nouget ile çok daha iyi ölçü de iyileştirmeler yapıldı ve batarya kullanımından daha net ve kararlı ekonomi sağlandı.

Tüm bunların yanı sıra Android 7.0 Nouget saate göre gece moduna kendisi geçiş yapıyor ve sizleri bununla uğraştırma zahmetine sokmuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here